انجام مقاله ISC مامایی | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته مامایی

ژانویه 08, 2024 (0) نظر , , , , , , , ,

انجام مقاله ISC مامایی | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته مامایی | تلفن های مشاوره و تماس : 09199631325 و 09353132500 می باشد.

انجام مقاله ISC مامایی | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته مامایی

انجام مقاله ISC مامایی | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته مامایی

در هر لحظه، نوزاد یا نوزادانی در گوشه و کنار دنیا متولد می‌شوند. حادثه‌ای که کثرت و قدمت آن باعث شده است تا عظمت این بزرگترین معجزه خلقت از چشم‌ها پنهان بماند. آری! تولد بزرگترین، باشکوه‌ترین و بحرانی‌ترین لحظه زندگی و قدیمی‌ترین تجربه بشری است و در میان مشاغل نیز مامایی (در شکل سنتی آن) یکی از قدیمی‌ترین مشاغل است. زیرا از قدیم، عده‌ای از زنان به دلیل تجربه بسیار و اطلاع‌ از داروهای گیاهی و تاثیرات‌شان به زنان دیگر کمک می‌کردند تا وضع حمل آسان‌تر و ایمن‌تری داشته باشند. البته نباید تصور کرد آنچه امروز به نام حرفه و دانش مامایی معروف است، ادامه و دنباله همان مامایی سنتی است بلکه امروزه مامایی دانشی است که بر مشاهده،‌ آموزش، پیشگیری، تحقیق، تشخیص و درمان استوار شده است.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
ویرایش مقاله | ویرایش مقاله فارسی و انگلیسی داخلی و خارجی

رشته‌های علوم پزشکی به‌ویژه سه رشته پزشکی، پرستاری و مامایی نیاز به علاقه و احساس مسئولیت بسیار دارد. برای مثال یک ماما بدون عشق و علاقه لازم نمی‌تواند فریادهای ناشی از درد یک زائو را تحمل کند و پاسخگوی نیازهای او باشد.

حیطه رشته مامایی

مامایی یکی از زیرمجموعه‌های علوم پزشکی است که نقش‌های بسیار گسترده‌ای اعم از نقش مشاوره‌ای، آموزشی، مراقبتی، حمایتی،‌ درمانگری و تحقیقاتی ایفا می‌کند. البته همه این نقش‌ها در ارتباط با مادر و کودک مفهوم پیدا می‌کند یعنی ماما به مشاوره قبل،‌ بعد و هنگام ازدواج، آموزش نحوه تنظیم خانواده، مراقبت در دوران بارداری، زایمان طبیعی و مراقبت بهداشتی مادر و کودک و آموزش به دختران در زمینه بهداشت دوران بلوغ و بعد از آن می‌پردازد. کارشناسی ارشد مامایی ناپیوسته به اولین مقطع تحصیلی پس از کارشناسی گفته می‌شود. طول دوره کارشناسی ارشد حداقل ۲ سال و حداکثر ۳ سال است. دوره دکترای مامایی که پس از اتمام تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد، می‌توان به آن راه یافت.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
چگونه پایان نامه دکتری را سریع‌تر تمام کنیم؟

آینده شغلی و بازار کار

درباره فرصت‌های شغلی رشته مامایی نظرات متفاوتی وجود دارد. عده‌ای معتقدند در حال حاضر فرصت‌های شغلی مامایی بیشتر رشته‌های علوم پزشکی محدود و بسیار اندک است و از همین رو تعداد بی‌شماری از فارغ‌التحصیلان این رشته بیکار هستند یا در شغل‌های نامرتبط با رشته تحصیلی خود فعالیت می‌کنند. به همین دلیل بهتر است این رشته محدود یا حتی حذف شود و به جای آن همچون گذشته «پرستار ماما» تربیت گردد. (پرستارهایی که دوره تخصصی مامایی را نیز آموزش دیده‌اند.

انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته مامایی

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه و مشاوره پایان نامه دکتری و …

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انواع مقالات علمی

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

تلفن های مشاوره و تماس : 09199631325 و 09353132500 می باشد.

نظر (0)

پیام بگذارید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.