تشخیص isi بودن مجلات

تشخیص isi بودن مجلات و نحوه تشخیص isi بودن مجلات در سه سوت


قبل از اینکه اقدام به سابمیت مقاله در ژورنالهای ISI کنید ابتدا از ISI بودن مجله مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید و سپس مقاله را سابمیت کنید سابمیت مقاله به ژورنالهای بی‌اعتبار ارزشی ندارد و همه زحماتتان از دست خواهد رفت. اعتبار ژورنال بسیار حائز اهمیت می‌باشد.


مجلات موسسه ISI

همانطور که مطلع هستید مجلات ISI جز معتبرترین ژورنالها در دنیا می‌باشند و اعتبار این مجلات به قدری زیاد است که می‌توانید با چاپ مقاله خود در این ژورنالها مزایای زیادی کسب نمایید. چندین سال است که این ژورنالها در سطح جهانی بسیار معروف هستند و اعتبار بسیار بالای مجلات باعث گرایش بیشتر محققین و نویسندگان به چاپ مقاله در این ژورنالها شده است و رقابت بین محققین بسیار تنگاتنگ و جدی می‌باشد. که همین باعث ظهور افراد سودجو شده است که ژورنالهای نامعتبر را به عنوان ژورنالهای ISI معرفی می‌کنند تا هزینه از نویسنده دریافت کنند. متاسفانه به علت کمبود آگاهی برخی از نویسندگان گول این افراد را می‌خورند و مقاله خود را سابمیت می‌کنند غافل از اینکه این ژورنالها فقط یک تله برای گرفتن مقاله و دستاورد های شما می‌باشد و هیچ امتیازی ندارد. قبل از اینکه بخواهید یک مقاله را در ژورنالهای معتبر ISI چاپ کنید بهتر است ابتدا از معتبر بودن ژورنال اطمینان حاصل کنید و سپس مقاله را سابمیت نمایید. اعتبار سنجی مجلات ISI و کسب اطمینان از معتبر بودن ژورنال ها کار چندان دشواری نیست سعی کنید هر ژورنالی که در نظر دارید قبل از سابمیت مقاله ابتدا از لحاظ میزان اعتبار علمی بررسی کنید و سپس سابمیت نمایید.

با توجه به اینکه چاپ مقاله در ژورنالهای ISI به صورت پولی می‌باشد علاوه بر اینکه زمان را از دست خواهید داد هزینه پرداختی شما نیز از دست خواهد رفت ممکن است زمان مصاحبه نیز از بین برود حتما در انتخاب ژورنال دقت بسیار بالایی داشته باشید پشیمانی بعد از از دست دادن زمان کاملا بیهوده است.

نحوه تشخیص isi بودن مجله ؟

برای تشخیص ISI بودن مجلات قبل از سابمیت مقاله بهتر است به سایت خود موسسه تامسون رویترز مراجعه نمایید در این موسسه هر سال دو دسته از ژورنالهای معتبر انتشار میابند که دسته ای با عنوان ژورنال های ISI و دسته دیگر با عنوان JCR شناخته می‌شود دسته JCR ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور می‌باشند ولی ISI ها بدون ایمپکت فکتور هستند. هر ساله این ژورنالها توسط معیارهای موسسه تامسون رویترز اعتبار سنجی می‌شوند و ژورنالهایی که اعتبار بالایی دارند در این لیست می‌مانند و ژورنالهایی که افت اعتبار داشته اند از این لیست حذف می‌شود. بنابراین امن‌ترین منبعی که می‌توانید لیست ژورنالهای ISI  را در اختیار داشته باشید مراجعه به سایت موسسه تامسون رویترز است.

مراحل تشخیص ISI بودن مجلات

  • وارد سایت www.mjl.clarivate.com  شوید.
  • نوع جست و جوی خود را براساس اطلاعات موجود( عنوان، نام کامل مجله،  ISSN ) انتخاب کرده و سپس دکمه ی Search را زده .
  • در قسمت پایین صفحه باز شده، نام مجله و مشخصات آن نمایش داده می‌شود. در پایین توضیحات، در صورتی که مجله شما جز مجلات ISI باشد، در این قسمت نمایان خواهد شد. ولی در صورتی که در تامسون رویترز نمایان نشود و اطلاعات آن ظاهر نشود، مجله مورد نظر isi نیست.

بنابراین می‌توان با تشخیص isi بودن مجله ای که مقاله در آن به چاپ رسیده است دریابیم که آن مقاله isi است یا نه.

اعتبار سنجی مجلات ISI را حتما در لیست مراحل چاپ مقاله داشته باشید این مرحله کاملا تخصصی و بسیار مهم می‌باشد.

موسسه آسان مقاله

گاها نویسندگان زمان کافی برای طی فرآیند چاپ مقالات ندارند و از موسساتی که در زمینه چاپ مقالات فعالیت دارند کمک می‌گیرند توجه به اعتبار این موسسات نیز بسیار ضروری است گاها موسسات مقاله شما را به ژورنالهای نا معتبر سابمیت می‌کنند. موسسه آسان مقاله با سابقه چندین ساله در زمینه ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی یکی از معتبر ترین موسسات می‌باشد که می‌توانید کلیه روند چاپ مقاله در ژورنالهای ISI را به این موسسه واگذار نمایید کلیه خدمات این موسسه به صورت کاملا تضمینی و با اعتبار بسیار بالا انجام می‌پذیرد. این موسسه با همکاری کادر مجرب و متخصص در همه حوزه ها فرآیند پذیرش مقالات شما را با بهترین کیفیت و به صورت کاملا تضمینی طی می‌کند.

مراحل چاپ مقاله در ژورنالهای ISI در موسسه آسان مقاله

  • ترجمه تخصصی مقالات توسط مترجمین خبره و متخصص در تمامی حوزه ها به صورت صد در صد تضمینی
  • اعتبار سنجی مقاله و انتخاب ژورنال مناسب از لحاظ موضوعی و اعتبار مقاله
  • فرمت بندی و ویرایش مقاله
  • سابمیت مقاله

و اخذ نامه پذیرش صددرصد تضمینی توسط کارشناسان خبره و متخصص موسسه ما در این مجموعه گرد هم امده ایم تا شما عزیزان بتوانید با 100% اطمینان مقاله خود را سابمیت کنید و نامه پذیرش را اخذ نمایید.

 

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

 

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.