مزیتهای چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

سپتامبر 09, 2019 (0) نظر , , , ,

مزیتهای چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

مزیتهای چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس (SCOPUSE)

مجلات اسکوپوس (Scopus)

مجلات اسکوپوس یکی از محصولات نشریه هلندی الزویر میباشد که در این پایگاه در حوزه های علوم انسانی علوم پزشکی علوم مهندسی علوم پایه فیزیک و شیمی میتوان مقاله جستجو کرد.این موسسه در مقایسه با موسسه تامسون رویترز تعداد بیشتری از مجلات را پوشش داده است .در واقع می توان گفت مجلات SCOPUS از لحاظ اعتبار چیزی مابین مجلات ISI بدون ایمپکت  و مجلات JCR هستند.

اسکوپوس یک پایگاه جامع اطلاعاتی دارد. تمام مقالاتی که در نشریات نمایه شده در اسکوپوس چاپ میشوند در این پایگاه نیز نمایه میشوند. با این ویژگی شما میتوانید تعداد استنادات به هر مقاله را محاسبه کنید. اینگونه میتوان فهمید که یک مقاله تاکنون چند بار توسط سایر مقالات مورد استناد قرار گرفته است که در واقع بهترین شاخص برای تعیین کیفیت مقاله است .این خصوصیت باعث می شود تعداد ارجاعات به یک مقاله خاص و یا تعداد مقالات یک نویسنده خاص و … را به راحتی جست و جو کرد و پیدا کرد. از معایب آن می توان رایگان نبودن آن اشاره نموده شما برای دسترسی به این پایگاه نیاز به اشتراک سالانه خواهید داشت.

مزیتهای چاپ مقاله

داشتن مقاله اسکوپوس دارای امتیازات ویژه ای می باشد. مثلا اگر قصد شرکت در مصاحبه دکتری را دارید و یا می خواهید از یکی از دانشگاه های معتبر جهان بورسیه تحصیلی بگیرید ، داشتن مقاله چاپ شده در اسکوپوس می تواند امتیازات پژوهشی شما را افزایش دهد. اگر میخواهید جذب هیات علمی دانشگاه شوید و یا استاد دانشگاه هستید و در فکر ارتقاء سطح خود می باشید، چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس می تواند به شما در این زمینه کمک نماید.

مطب پیشنهادی :
انواع مقاله از نظر ساختار

رتبه بندی مجلات scopus

  • مجلات اسکوپوس scopus از q1 تا q4 درجه بندی میشود که به صورت زیر می باشند.
  • اکسپت مقاله Q1 بهترین نوع اکسپت مقاله اسکوپوس scopus است و برای دفاع ارشد و یا گرفتن اکسبت از دانشگاه های خارجی بسیار مناسب است.البته با هماهنگی دانشگاه.
  • اکسپت مقاله Q2 فقط کمی پایین تر از  Q1 است ولی با این حال برای دفاع ارشد و یا گرفتن اکسپت از دانشگاه های خارجی مناسب است.
  • اکسپت مقاله Q3 ارزش کمتری دارد و اکثرا برای رزومه کلی و یا ارشد و … استفاده میشود.
  • اکسپت مقاله Q4 ارزشش با Q3 تقریبا برابری میکند با این تفاوت که مجله Q3 با کمی تلاش میتواند رتبه اش را Q2 کند ولی مجله Q4 راه زیادی در پیش روی دارد.

روش های جستجو در این پایگاه

برای جستجو در این پایگاه، پس از ورود به سایت کتابخانه Resources-E، ir.ac.iut.lib://http و سپس Databases را انتخاب کنید. با انتخاب گزینة Scopus وارد صفحة Search Basic می شوید. در قسمت for Search ،کلید واژه های خود را وارد کنید. از منوی آبشاری روبروی آن می توانید فیلد دلخواه از قبیل عنوان مقاله، چکیده، نویسنده و … را انتخاب کنید تا جستجوی خود را به آن فیلد محدود کنید. در قسمت to Limit ،محدودیت های دیگری مانند سال Range Date  نوع مدرک Type Document و محدودة موضوعی Areas Subject را اعمال کنید.

مطب پیشنهادی :
خرید مقاله آماده یا ترجمه شده isi برای اپلای مهندسی پزشکی قانونی هست ؟

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

 

 

نظر (0)نظر ارسال کنید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.