نگارش حرفه ای مقالات با آسان مقاله

نگارش حرفه ای مقالات با آسان مقاله :

گروه تحقیقاتی آسان مقاله:

چگونه در نگارش مقالات حرفه ای شویم؟

امروز می خواهیم در خصوص مقاله نویسی به معرفی راههایی بپردازیم که می تواند به حرفه ای شدن شما در مقاله نویسی کمک کند.پس با ما همراه باشید.

اولین گام نگارش مقالات حرفه ای

اولین گام برای خبره شدن در مقاله نویسی خواندن مقالات زیاد است .اگر شما مقالات مختلفی در زمینه فعالیت خود بخوانید کم کم با نکات مقاله نویسی و چگونگی نگارش مقاله به صورت تجربی اشنا می شوید.برای این کار ابتدا مقالاتی را انتخاب کنید که دانشتان در آن زمینه نسبتا بیشتر است.

دومین گام نگارش مقالات حرفه ای

سعی کنید در همایش ها حضور داشته باشید و اگر بتوانید مقاله ای نیز داشته باشید برای ارائه به همایش حتی اگر اولین مقاله شما هست گام بزرگی برداشته اید.

سومین گام نگارش مقالات حرفه ای

شما می توانید نگارش یک مقاله را با کمک همان مقاله از ابتدا خودتان تجربه کنید.حتی پرسشنامه های ان را خودتان انجام دهیداین موضوع به تبحر شما در مقاله نویسی فوق العاده کمک می کند.

تا زمانی که شروع به نگارش مقاله نکرده اید فکر می کنید یک کار سخت و غیر ممکن است اما اینطور نیست همین الان شروع کنید و یک مقاله بنویسید.تداوم بر این کار شما را مسلط بر مقاله نویسی می کند.

چهارمین گام نگارش مقالات حرفه ای

بعد از نگارش چند مقاله حالا بهتر است اصولی تر پیش بروید و مقالات خود را بر اساس چهارچوب نگارش مقاله پیش ببرید.سعی کنید اصول استاندارد نویسی مقاله را هم رعایت کنید.

پنجمین گام نگارش مقالات حرفه ای

با همکاری هر کاری ممکن می شود اگر دقت داشته باشید اکثر مقاله های ارزشمند توسط چند نفر نگارش شده است از همین اول راه همکاری را شروع کنید .و کارهای قوی تری داشته باشید.

 

چگونه مقاله بنویسیم؟

نگارش مقالات اصولی دارد که می توان گفت در تمامی رشته ها باید رعایت شود امروز در خدمت شما دوستان هستیم تا این موارد را با هم مرور کنیم،پس با ما همراه باشید.

در ابتدا می خواهیم تعریفی از پژوهش داشته باشیم این فرایند به پردازش اطلاعات می پردازد و به ارزیابی و زایش علم کمک می کند.

انچه ما در کتابها و سایت های اینترنتی مشاهده می کنیم به عنوان داده مطرح است و ما می توانیم با سنجش و گزینش این داده ها را جمع آوری وداده هایمان را تبدیل به اطلاعات کنیم حالا که یکسری اطلاعات داریم می توانیم با تجزیه و تحلیل دقیق آنها را در مقالات بکار ببریم

یک ویژگی شاخص مقاله تولید علم است تولید علمی که با نوآوری و خلاقیت همراه باشد ارزش دارد و باید همیشه در مقاله حرف تازه ای برای گفتن داشته باشیم. این حرف تازه می تواند در مورد هر چیزی باشد.

مراحل پژوهش در نگارش مقالات

در ابتدای راه باید بدانیم با چه مسئله ای روبرو هستیم بعد از اینکه با مسئله به طور کامل و از زوایای مختلف آشنایی پیدا کردیم باید فرضیه ای بدهیم و به آزمایش آن بپردازیم و ان را تبدیل به یک نظریه کنیم نظریه ای که به حل مسئله کمک کند و آن را حل کند.

ساختار مقالات علمی- پژوهشی در نگار ش مقالات

هر مقاله ساختاری دارد که از عنوان، چکیده، طرح مسأله(مقدمه)، بدنه اصلی مقاله، نتیجه و منابع تشکیل شده است.

۱٫ عنوان

عنوان مقاله فوق العاده مهم است اولین نگاه به عنوان است ما برای اینکه مقاله ای را مطالعه کنیم از روی عنوان انتخات می کنیم در انتخاب عنوان دقت کنید که تکراری نباشد و تا حد ممکن کوتاه و گویا باشد و هیچ گونه ابهامی در پی نداشته باشد.کاملا شفاف باشد.

یک عنوان خوب می تواند مسیر مقاله را به ما نشان دهد که با مطالعه آن در چه مسیری گام نهاده ایم.

۲٫ چکیده

چکیده مقاله، ترکیبی از طرح موضوع و ضرورت موضوع می باشد که تقریبا ۷۵ کلمه می باشد. چکیده باید گویای چشم اندازی به مقاله باشد. چکیده از این جهت مهم است که در پایگاه های اطلاع رسانی قرار می گیرد و می تواند محتوای مقاله را شرح دهد و به خواننده در انتخابش کمک کند بنابراین با حساسیت نوشته شود و سعی کنید در نگارش آن بسیار دقت کنید که کاملا گویای مقاله باشد.
باید به بیان مسئله و اینکه چرا این مسئله مطرح شده و چه نظریاتی در این زمینه موجود است بپردازیم و بیان کنیم ما به چه نظریه ای رسیده ایم و به چه دلایلی برخی نظریه ها را رد می کنیم.

۳٫ کلیدواژه

انتخاب کلید واژه بر اساس مباحث مهم مورد بحث در مقاله می باشد. تعداد آنها باید ۶ کلمه باشد و این کلید واژه ها نیز به خواننده ها در انتخاب مقاله کمک می کنند پس با ظرافت این کار را انجام دهید.

۴٫ طرح مسأله(مقدمه)

اگر طرح مسأله با مهارت صورت گیرد باعث می‌شود نویسنده راحت تر به نگارش مقاله بپردازدو این اصل مهمی در مقاله محسوب می شود.

باید ابتدا مسئله را تعریف کنید و اگر مسئله شما حاوی زیر شاخه هایی است ذکر کنید.

درنظر داشته باشید مشکل و مسئله متفاوت از هم هستند.

۵٫ بدنه اصلی مقاله

بدنه مقاله مباحث شما برای اثبات فرضیه می باشد و شما می توانید با نقد نظریه های مختلف به اثبات نظریه خود بپردازید.سعی کنید فرضیه خود را شفاف سازی کنید و به اثباتش بپردازید.عنواین مناسب برای قسمت های مختلف مقاله انتخاب کنید.

۶٫ نتیجه

نتیجه خلاصه کاملی از نگارش مقاله می باشد در واقع بیان مسئله به همراه پاسخ شما به مسئله می باشد.

۷٫ تقدیر و تشکر

 

۸٫ منابع و مآخذ

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.