تماس: 09199631325
آسان مقاله

مشاوره چاپ مقاله یک ماهه | پذیرش مقاله یک ماهه

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - مشاوره چاپ مقاله یک ماهه | پذیرش مقاله یک ماهه

چاپ مقاله یک ماهه

چاپ مقاله یک ماهه و فوری

  دریافت مشاوره رایگان

  آسان مقاله بزرگترین ارائه دهنده خدمات مشاوره پذیرش و اکسپت مقاله ISI

  ما در سریعترین زمان ممکن مقاله isi را چاپ می کنیم.

  ما در سریعترین زمان ممکن مقاله علمی و ترویجی را چاپ می کنیم.

  ما در سریعترین زمان ممکن مقاله علمی و پژوهشی را چاپ می کنیم.

  چگونه یک مقاله ی خوب بنویسیم؟

  1. انتخاب موضوع مقاله

  موضوع مقاله باید کاملا جدید، نوآورانه و خلاقانه باشد. برای انتخاب موضوع می توانید مقالات برتر و جدید را بررسی کنید. با بررسی مقالات معتبر و جدید می توانید ایده های بسیار خوبی از اینکه مقاله ی شما باید به چه شکل نگارش شود را بدست آورید. بطور کلی مقاله ی شما باید بتواند خلا و نقص های موجود در تحقیقات نفرات قبلی را پوشش دهد. از این رو مقاله ی شما نوآورانه بود و ارزش علمی بالایی خواهد داشت. برای پیدا کردن مقالات برتر می توانید از پایگاه های متفاوتی استفاده کنید. از مهمترین این پایگاه ها می توان به Science direct، Springer، IEEE، Scopus و  Google scholar اشاره کرد. البته پایگاه های فراوان معتبری برای جستجوی مقالات وجود دارند که در مقالات دیگر بصورت تفصیلی به آنها پرداخته شده است.

  2. نگارش استاندارد مقاله

  نگارش مقاله باید مطابق با یک استاندارد اصولی صورت گیرد. البته فرمت و شکل هر مقاله بسته به مجله و یا کنفرانسی که در آن ارائه می شود می تواند متفاوت باشد ولی بصورت اصولی هر مقاله باید از بخش های زیر تشکیل شود:

  1-2. عنوان و چکیده

  عنوان باید حتی المقدور کوتاه ولی جامع و کامل باشد. تکراری نبودن عنوان و همینطور این نکته که عنوان باید پوشش دهنده ی مطالب مهم بیان شده در مقاله باشد بسیار مهم است. چکیده معمولا باید کمتر از 300 کلمه باشد (در مجلات مختلف این عدد می تواند کمتر یا بیشتر باشد). در چکیده شما به صورت خلاصه به بررسی علت انتخاب موضوع، ضرورت انجام تحقیق، روش تحقیق استفاده شده و بررسی نتایج و ارائه ی پیشنهادات می پردازید. چکیده به نوعی عصاره ی تمام چیزی است که در مقاله به بررسی آن پرداخته اید.

  2-2. مقدمه

  در مقدمه شما به بررسی کلیات پروژه، مبانی و تعاریف استفاده شده در مقاله می پردازید. مقدمه باید بخش بندی شود تا خواننده بتواند به خوبی آن را مطالعه کند. در فصل مقدمه باید بطور مناسبی به بررسی مفاهیم، تعاریف ، فرمول ها، مبانی نظری و … بپردازید.

  3-2. مروری بر پیشینه ی تحقیق

  در این بخش شما به بررسی تحقیقات دانشمندان و پژوهش های قبلی می پردازید. هدف از این فصل این است که شما ابتدا تحقیقات دیگر پژوهشگران را بررسی کنید. سپس به بیان این موضوع بپردازید که مقاله ی شما چه نقص ها و خلا هایی در مطالعات قبلی را پوشش می دهد. و به این طریق پژوهش شما چه مزیتی را ایجاد می کند. نوآورانه بودن پژوهش شما در این بخش ارائه می گردد.

  4-2. روش تحقیق

  در هر رشته شما باید بررسی و اعلام کنید که مقاله ی شما از چه روشی برای رسیدن به نتایج استفاده می کند؟ آیا از آزمایشگاه و بدست آوردن داده های آزمایشگاهی به کمک ابزار، وسایل، دستگاه ها و یا مواد استفاده می کنید؟ آیا از شبیه سازی، تحلیل های نرم افزاری، مدلسازی و سایر موارد به کمک نرم افزارهای مربوطه استفاده می کنید؟ آیا از روابط تجربی، نظری، ریاضی، تحلیلی و … استفاده می کنید؟ آیا مقاله ی شما از مطالعات کتابخانه ای و یا میدانی بهره می گیرد؟

  شما در فصل روش تحقیق باید به بررسی اینکه به کمک چه ابزاری به نتایج دلخواه دست می یابید، اشاره کنید.

  5-2. نتایج  و بحث

  این قسمت عموما مهمترین بخش هر مقاله می باشد. در این بخش شما نتایج بدست آمده از روش تحقیق خود را ارائه می کنید. از اصولی ترین مبانی نگارش این فصل ارائه ی اطلاعات درست و دست اول در قالب بندی اصولی مقاله می باشد. در صورتی که کار شما نظری است می توانید با بحث و تفسیر به ارائه ی نتایج بپردازید. در صورتی که کار تحلیلی، آزمایشگاهی و نرم افزاری داشته اید بهترین حالت این است که نتایج شما در قالب جداول، اشکال و نمودارها ارائه گردد و با ارائه ی مطالب و تفسیر نتایج همراه گردد. بسیاری از مقالات بدلیل نقص در ارائه و بیان نتایج فصل نتایج و بحث رد شده و چاپ نمی شوند. این فصل مانند قلب مقاله می باشد.

  6-2. پیشنهادات

  پس از بررسی نتایج و بحث (فصل قبل) باید در بخش جدید به این مسئله بپردازیم که بر اساس نتایج چه پیشنهاداتی ارائه می گردد. این پیشنهادات از دل نتایج بدست آمده است. ضمنا همانطور که شما در شروع کار پژوهش های دانشمندان قبلی را بررسی می کنید و پروژه ی شما برای پوشش دادن خلا و نقص پژوهش های قبلی صورت گرفته است، در انتهای کار خود در قسمت پیشنهادات ، می توانید پیشنهادات خود برای پروژه های آتی را ارائه دهید تا پژوهشگر بعدی بتواند برای رفع خلا های پروژه ی حاضر تحقیق کند.

  بخش های دیگر پس از بخش پیشنهادات، تقدیر و تشکر ، منابع و مراجع و پیوست می باشد.

  بخش تقدیر و تشکر بصورت اختیاری است و بسته به مجله می تواند متفاوت باشد. بخش بسیار مهم انتهایی مقاله بخش منابع و مراجع است. تمامی مقالاتی که به هر نحوی از آنها در مقاله ی خود استفاده کرده اید را باید در انتهای مقاله در بخش مراجع و منابع لیست کنید. بخش پیوست هم برای ارائه ی مطالب اضافی که در متن مقاله به آن اشاره نشده است وجود دارد.

  آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

  ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

  پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

  تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

  تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

  .

  آسان مقاله
  برای مشاوره 24 ساعته کلیک کنید...