امتیازات پژوهشی چاپ مقاله در مجلات ایمپکتدار و راهنمای کامل و جامع

دسامبر 10, 2020 (0) نظر , ,

امتیازات پژوهشی چاپ مقاله در مجلات ایمپکتدار و راهنمای کامل و جامع

امتیازات پژوهشی چاپ مقاله

امتیازات پژوهشی چاپ مقاله در مجلات ایمپکتدار و راهنمای کامل و جامع


چاپ مقاله در ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور مزایای بسیار زیادی دارد که برای چاپ آن می‌توانید از طریق کارشناسان موسسه آسان مقاله اقدام فرمایید. کلیه مراحل چاپ مقالات تخصصی در موسسه به صورت کاملا تضمینی و تخصصی انجام می‌پذیرد.


مجلات ایمپکت دار چه مجلاتی هستند

یکی از معروف ترین پایگاههایی  که ژورنالهای معتبر در سطح دنیا را رونمایی می‌کند موسسه تامسون رویترز می‌باشد: که ژورنالهای این موسسه به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند: مجلات دارای ضریب تاثیر , مجلات بدون ضریب تاثیر. اما اغلب این موسسه را با نام isi می‌شناسند. غافل از اینکه دسته دیگری از مجلات با نام jcr وجود دارند که این مجلات دارای ضریب تاثیر یا ایمپکت فکتور می‌باشند. این ژورنالها بیشتر برای افرادی مناسب می‌باشد که با متد های مقاله نویسی و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر آشنایی زیادی دارند و می‌توانند به سادگی مقاله خود را در این ژورنالها به چاپ رسانند, اغلب چاپ مقاله در این ژورنالها برای افرادی توصیه می‌شود که قصد مهاجرت دارند و نیاز به چاپ مقاله با ضریب تاثیر بالاتری دارند. مجلات jcr با یک شاخص به نام ایمپکت فکتور سنجیده می‌شوند و هر مجله ای که ضریب تاثیر بالایی داشته باشد جز مجلات jcr به حساب می‌آیند. ژورنالها جهت ورود به لیست مجلات jcr باید مراحل زیادی را پشت سر گذارند و چاپ مقاله در این مجلات فیلتر های زیادی دارد. و همانند ژورنالهای isi هر سال اعتبار سنجی و به روز رسانی می‌شوند. اگر قصد چاپ مقاله در این ژورنالها را دارید می‌توانید با در اختیار داشتن عنوان مجله و یا ISSN آن به سایت موسسه تامسون رویترز مراجعه فرمایید و ژورنال مورد نظرتان را جستجو کنید. همچنین لیست مجلات معتبر JCR هر سال در سایت موسسه تامسون رویترز به روزرسانی می‌شوند.

ضریب تاثیر یا ایمپکت فکتور چیست؟

عبارت (impact factor (IF معادل ضریب تاثیر می‌باشد. که از یک شاخص کمی و مقیاسی که رقم متوسط سالانه استنادها را نسبت به جدیدترین مقالات منتشر شده در همان ژورنال نشان می‌دهد. از این رقم غالبا به عنوان یک پروکسی در اهمیت نسبی ژورنال در حوزه تخصص خود ژورنال استفاده می‌شود. ژورنال هایی که دارای ضریب تاثیر بالایی هستند نسبت به ژورنال هایی که از ضریب تاثیر پایینی برخوردارند از اهمیت بالایی برخوردارند.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
قیمت پروژه های شبیه سازی با ns-3

به منظور تعیین ضریب تاثیر یک مجله می‌توان به سایت مربوطه به آن مجله مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را بدست آورد. بعلاوه، برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده می‌توان از سایت های معتبری همچون SJR , Bioxbio استفاده کرد:

SJR: www.scimagojr.com
Bioxbio: www.bioxbio.com
CiteFactor: www.citefactor.com

کاربرد ایمپکت فکتور (IF):

مهم ترین کاربرد ضریب تاثیر این است که از آن برای برای ارزیابی، مقایسه و رتبه‌بندی نشریات علمی در انواع رشته‌های مختلف در سطح ملی و داخلی یا برای مقایسه مجله‌ها در سطح بین‌المللی و جهانی  به کار گرفته می‌شود. این شاخص نشان‌دهنده فراوانی استنادهایی است که در طول یک دوره زمانی مشخص به یک مقاله چاپ و در یک نشریه داده می‌شود.

نحوه محاسبه ضریب تاثیر

 دو نوع ضریب تاثیر وجود دارد: ضریب تاثیر ۲ ساله و ضریب تاثیر ۵ ساله. نحوه محاسبه آنها شبیه به هم است. برای مثال برای سال ۲۰۱۷ این فرمول به صورت زیر محاسبه می‌شود:

ضریب تاثیر دو ساله: استنادهای دریافت شده در سال ۲۰۱۷ توسط مقالات چاپ شده در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تقسیم بر مجموع مقالات چاپ شده در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵.

ضریب تاثیر پنج ساله: استنادهای دریافت شده در سال ۲۰۱۷ توسط مقالات چاپ شده در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ تقسیم بر مجموع مقالات چاپ شده در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶.

در واقع با محاسبه ضریب تاثیر می‌خواهیم تعداد استناداتی که به یک مجله می‌شود را مصاحبه کنیم.

نحوه چاپ مقاله در ژورنال های ایمپکت دار

ژورنالهای ایمپکت‌دار با توجه به اینکه اعتبار بسیار بالایی دارند و چاپ مقاله در آنها بسیار حائز اهمیت می‌باشد به همین دلیل مقاله باید اعتبار بسیار بالایی داشته باشد تا قابل چاپ در این ژورنال‌ها شود برای چاپ مقالات خود در این ژورنالها ابتدا مراحل چاپ را با دقت پشت سر گذارید مراحل چاپ مقاله در ژورنالهای ایمپکت دار به ترتیب زیر می‌باشد:

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام مقاله ISC هوافضا | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته هوافضا

ترجمه تخصصی و با کیفیت, چون ژورنالهای دارای ایمپکت جز ژورنالهای معتبر خارجی محسوب می‌شوند. از همین رو باید ترجمه تخصصی و کاملا باکیفیتی داشته باشند.

مقاله باید کاملا ناب و جدید باشد و هیچگونه شباهت های ادبی و یا متون تکراری در آن مشاهده نشود. به همین جهت قبل از چاپ بهتر است که مقاله را از لحاظ میزان مشابهت های ادبی بررسی نمایید و سپس به مجله مورد نظرتان سابمیت کنید.

مقاله را اعتبارسنجی کنید و مناسبترین ژورنال که مناسب برای چاپ مقاله باشد را انتخاب کنید. مقاله ای که انتخاب می‌کنید می‌بایست از لحاظ سطح اعتبار علمی و موضوع مقاله کاملا مرتبط باشد. در ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور این موضوع بسیار حائز اهمیت می‌باشد زیرا اعتبار ژورنالها متفاوت می‌باشد و چنانچه مقاله را به یک ژورنال نامرتبط سابمیت نمایید احتمال دارد ریجکت شود.

بعد از انتخاب ژورنال مرتبط مقاله باید فرمت‌بندی شود هر ژورنال دارای ایمپکت فکتور متد ها و قوانین خاصی برای پذیرش مقالات دارد که می‌توانید با مراجعه به هر ژورنال فرمت مقالات آنرا به دست آورید و مقاله را سابمیت نمایید.

سابمیت مقاله به سردبیر ژورنال تا به بخش داوری ارسال گردد و در بخش داوری تصمیمات لازم برای مقاله اتخاذ گردد داوران ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور حساسیت بسیار بالایی در پذیرش مقالات دارند و مقاله باید کیفیت لازم برای چاپ شدن در تمامی ژورنالها را داشته باشد.

بعد از سابمیت نتیجه داوری ممکن است بر سه حالت باشد یا مقاله پذیرفته شود یا مقاله ریجکت گردد و یا نیاز به بررسی و بازبینی داشته باشد.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
چگونه مقاله ریجکت شده را اصلاح کنیم؟

به همین ترتیب مراحل چاپ یک مقاله در ژورنالهای معتبر را مطالعه فرمودید. باید کلیه مراحل با کیفیت بسیار بالا چاپ شود. البته با توجه به این که تضمینی جهت چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر jcr تضمینی نمی‌باشد, اما فرآیند چاپ چنانچه با دقت بیشتری طی شود حتما پذیرفته خواهد شد.

مزایای چاپ مقاله در مجلات ایمپکت دار و امتیازات پژوهشی چاپ مقاله

چاپ مقاله در ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور اعتبار بسیار بالایی دارد و به همین جهت مزایای زیادی از همین طریق به چاپ مقالات ارائه می‌شود. مهمترین مزایای چاپ مقاله در ژورنالهای دارای ایمپکت به شرح زیر می‌باشد:

  • کسب دو نمره پایان‌نامه کارشناسی ارشد.
  • کسب امتیاز در مصاحبه آزمون دکتری.
  • کسب امتیاز در مصاحبه های شغلی و تحصیلی.
  • ارتقای درجه شغلی و افزایش حقوق و مزایا.
  • امکان مهاجرت و اخذ پذیرش از دانشگاههای خارجی.
  • امکان عضویت در هیئت علمی در دانشگاهها.

 

 

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

 

نظر (0)

پیام بگذارید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.