انجام مقاله ISC زمین شناسی | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته زمین شناسی

ژانویه 08, 2024 (0) نظر , , , , , , ,

انجام مقاله ISC زمین شناسی | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته زمین شناسی | تلفن های مشاوره و تماس : 09199631325 می باشد.

انجام مقاله ISC زمین شناسی | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته زمین شناسی

انجام مقاله ISC زمین شناسی | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته زمین شناسی

زمین‌شناس بسیاری از پرسش‌های هیجان‌انگیز و جذاب پیرامون ما را به بحث و بررسی می‌گذارد. این که زمین در اولین روزهای عمر خود (۴۵۰۰ میلیون سال قبل) چگونه بوده است؟ چرا اقیانوس اطلس به تدریج وسیع‌تر و اقیانوس آرام کوچک‌تر می‌شود؟ در کجا به جستجوی آب بپردازیم؟ تفاوت سنگ‌ها ناشی از چیست و پرسش‌های متعدد دیگر که پاسخ آن را در علم زمین‌شناسی می‌توان یافت. زیرا در زمین‌ شناسی‌، منشا زمین‌، تاریخ‌ و ساختمان‌ زمین‌، مواد متشکله‌ آن‌، منابع‌ طبیعی‌ موجود در آن‌ و تغییر و تحولاتی‌ که‌ در طول‌ زمان‌ پدید آمده‌اند، مورد بررسی‌ قرار می‌گیرد. در واقع‌ از اعماق‌ اقیانوس‌ها تا نوک‌ بزرگترین‌ قله‌ها و حتی‌ ماورای‌ این‌ دو، مورد مطالعه‌ قرار گرفته‌ و اطلاعات‌ حاصل‌ از آن‌ها به‌ صورت‌ نقشه‌ و گزارش‌ ثبت‌ می‌شود. کشور ایران‌ با در اختیار داشتن‌ منابع‌ معدنی‌ بسیار غنی‌ اعم‌ از مواد سوختی‌ و ذخایر فلزی‌ و غیرفلزی‌ گرانبها، و قرار گرفتن‌ بر روی‌ منطقه‌ای‌ فعال‌ از نظر زمین‌‌شناسی‌ که‌ باعث‌ وقوع‌ زلزله‌ها، تغییر ساختار زمین‌، پدیده‌ کوه‌زایی‌، تغییر پهنای‌ دریاها و خلیج‌ مجاور می‌شود و ده‌ها مطلب‌ شگفت‌انگیز و در خور دقت‌ و مطالعه‌ دیگر، نیاز وافر به‌ پژوهشگران‌ و متخصصان زمین‌شناسی‌ دارد که‌ در این زمینه‌ها به‌ مطالعه‌ و کاوش‌ بپردازند و اطلاعات لازم را برای بهره‌برداری صحیح در اختیار مسئولان ذی‌ربط قرار دهند.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

درس‌های‌ رشته زمین‌شناسی در طول‌ تحصیل

  • دروس‌ پایه‌:  ریاضی‌، فیزیک‌، شیمی‌، مبانی‌ کامپیوتر
  • دروس‌ اصلی:  زمین‌‌شناسی‌ فیزیکی‌، زمین‌‌شناسی‌ تاریخی‌، بلور شناسی‌ هندسی‌، بلور شناسی‌ نوری‌، کانی‌‌شناسی‌، رسوب‌‌شناسی‌، سنگ‌‌شناسی‌ رسوبی‌، سنگ‌‌شناسی‌ آذرین‌، سنگ‌‌شناسی‌ دگرگونی‌، دیرینه‌‌شناسی‌ (ماکرو فسیل‌)، چینه‌‌شناسی‌، زمین‌‌شناسی‌ ساختمانی‌، زمین‌ ساخت‌، فنوژئولوژی‌، ژئوشیمی‌، ژئوفیزیک‌، نقشه‌برداری‌
  • دروس‌ تخصصی‌:  زمین‌‌شناسی‌ ایران‌، زمین‌شناسی‌ اقتصادی‌، زمین‌‌شناسی‌ نفت‌، آب‌های‌ زیرزمینی‌، زمین‌‌شناسی‌ مهندسی‌، پترولوژی‌، زمین‌‌شناسی‌ صحرایی‌، متون‌ علمی‌ زمین‌‌شناسی‌ (بسیاری از درس‌های این‌ رشته‌ همراه‌ با آزمایشگاه‌ است‌)

توانایی‌های‌ لازم

دانشجوی‌ خوب‌ زمین‌شناسی‌ علاوه‌ بر تسلط‌ کافی‌ بر درس‌هایی‌ مثل‌ فیزیک‌، شیمی‌ و ریاضی‌ باید از قدرت‌ تجسم‌ مناسبی‌ برخوردار باشد. مهم‌ترین‌ ویژگی‌ برای‌ موفقیت‌ در این‌ رشته‌ داشتن‌ روحیه‌ای‌ پرجنب‌ و جوش‌، علاقه‌ به‌ زندگی‌ در محیط‌های‌ طبیعی‌ مانند کوه‌ها و بیابان‌ها است‌، زیرا زمین‌شناس‌ نه‌ تنها در دوران‌ دانشجویی‌ بلکه‌ در زمینه‌های‌ شغلی‌ نیز با چنین‌ محیط‌هایی‌ روبه‌روست‌. علاوه‌ بر این‌ داشتن‌ توانایی‌ جسمانی‌ مناسب‌ نیز لازم‌ است‌.

موقعیت‌ شغلی‌ در ایران

فارغ‌التحصیلان‌ مقطع‌ کارشناسی‌ رشته‌ زمین‌‌شناسی‌ قادرند نقشه‌های‌ زمین‌‌شناسی‌، معدنی‌ و جغرافیایی‌ را مطالعه‌ کنند و اطلاعات‌ آن‌ را استخراج‌ نمایند و با گروه‌های‌ اکتشاف‌ معدن‌، آب‌یابی‌ و بهره‌‌برداری‌ از آب‌های‌ زیرزمینی‌، همکاری‌ یا در کارهای‌ صحرایی‌ و کارگاهی‌ مهندسین‌ ژئوتکنیک‌ و ژئوفیزیک‌ فعالیت‌ داشته‌ باشند و کانون‌های‌ خطر مانند مناطق‌ زلزله‌خیز و آتشفشانی‌  را مشخص‌ نمایند. با توجه‌ به‌ توانایی‌هایی‌ که‌ فارغ‌التحصیلان‌ رشته‌ زمین‌شناسی‌ دارند، وزارتخانه‌های‌ صنایع‌ و معادن‌، نفت‌، نیرو، راه‌، جهاد زمین شناسی‌، علوم‌ و آموزش‌ و پرورش‌، همچنین‌ شرکت‌ها و موسساتی‌ مانند ذوب‌آهن‌، سازمان‌ زمین‌‌شناسی‌ کشور، شرکت‌های‌ مرتبط‌ با فعالیت‌های‌ سدسازی‌، آب‌یابی‌، حفر تونل‌، راهسازی‌، اکتشافات‌ آب‌ و نفت‌ و معادن‌، بخش‌های‌ مرتبط‌ با تهیه‌ نقشه‌های‌ زمین‌ شناسی‌ و معدنی‌، آزمایشگاه‌های‌ سنگ‌‌شناسی‌ و زمین‌‌شناسی‌ و در مجموع‌، همه مراکزی‌ که‌ در ارتباط‌ با موضوع‌ زمین‌ فعالیت‌ می‌کنند، زمینه‌های‌ لازم اشتغال‌ و فعالیت‌ فارغ‌التحصیلان‌ رشته‌ زمین‌‌شناسی‌ را دارند.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته زمین شناسی

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه و مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

تلفن های مشاوره و تماس : 09199631325 و 09353132500 می باشد.

نظر (0)نظر ارسال کنید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.