انجام مقاله ISC کامپیوتر | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته کامپیوتر

ژانویه 06, 2024 (0) نظر , , , , ,

انجام مقاله ISC کامپیوتر | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته کامپیوتر | تلفن های مشاوره و تماس : 09199631325 و 09353132500 می باشد.

انجام مقاله ISC کامپیوتر | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته کامپیوتر

انجام مقاله ISC کامپیوتر | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته کامپیوتر

معرفی اجمالی رشته مهندسی کامپیوتر انجام مقاله ISC کامپیوتر | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته برق

در کشورهای صنعتی و پیشرفته کامپیوتر در زندگی افراد حضوری اجتناب ناپذیر دارد به همین دلیل رشته مهندسی کامپیوتر که به طراحی و ساخت اجزای مختلف و نیز نرم‌افزارهای مورد نیاز برای کار با کامپیوتر می‌پردازد، از اهمیت بسیاری برخوردار است. این رشته در کشور ما نیز اهمیت بسیاری دارد و تا مقطع دکتری در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. گفتنی است این رشته دو گرایش سخت‌افزار و نرم افزار دارد که در مقطع کارشناسی تفاوت قابل توجهی با یکدیگر ندارند.

  • گرایش سخت‌افزار: هر کامپیوتر دو جزء متفاوت سخت‌افزار و نرم‌افزار دارد. اجزای فیزیکی و قابل لمس کامپیوتر مانند مدارها و بردهای الکترونیکی، سخت افزار است و شامل صفحه کلید، صفحه نمایش، چاپگر و دیسک‌ها می‌شود. مهم‌ترین واحد سخت‌افزار در مقطع کارشناسی به مطالعه و بررسی طراحی سخت‌افزاری، کنترل سخت‌افزاری و شبکه‌های کامپیوتری می‌پردازد. برای مثال یک مهندس سخت‌افزار می‌تواند به طراحی بخش‌های سخت‌افزاری کامپیوتر شامل پردازش‌گر مرکزی (CPU)، درگاه‌های ورودی و خروجی و سیستم‌ها و مدارات جانبی می‌پردازد، مباحث درسی در رشته سخت‌افزار به مطالب درسی در رشته مهندسی برق و الکترونیک نزدیک است و به‌ویژه مطالب شاخه دیجیتال شامل مدارهای مختلف، معماری کامپیوتر و میکروپروسسورهای ۱ و ۲، الکترونیک دیجیتال را شامل می‌شود که بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به آن می‌پردازند.
  • گرایش نرم‌افزار: نرم افزار جزء غیر قابل لمس و برنامه‌ها و داده‌هایی اند که به کامپیوتر فرمان می‌دهند کدام عمل را انجام دهد. نرم‌افزار در حقیقت روح و جان کامپیوتر است که به سخت افزار هویت می‌بخشد و اصولا به برنامه‌ای گفته می‌شود که برای به کارگیری سخت‌افزار ساخته شده باشد. نرم‌افزار‌ها را می‌توان به دو رده کلی سیستمی و کاربردی دسته‌بندی کرد. نرم‌افزارهای سیستمی برنامه‌هایی اند که یا کاربر یا شرکت‌های نرم‌افزاری آن‌ها را تهیه و برای فروش عرضه می‌کنند. این گونه برنامه‌ها معمولا عمومیت برنامه‌های سیستم را ندارند و برای زمینه‌های مختلف مهندسی، علمی، تجاری، آموزشی، تفریحی و یا طراحی نوشته می‌شوند.
مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
نوشتن مقاله کنفرانسی مهندسی زمین‌لرزه + نوشتن مقاله علمی و پژوهشی مهندسی زمین‌لرزه

توانمندی‌ها و ویژگی‌های لازم

یک مهندس کامپیوتر باید سخت‌کوش و با پشتکار باشد چون رشته کامپیوتر پویا است و دانشجو باید همیشه اطلاعاتش به روز و به دنبال فراگرفتن مطالب جدید باشد. در نتیجه کسانی که می‌خواهند فقط چهار سال درس بخوانند و بعد مطالعه را کنار بگذارند و وارد بازار کار شوند، در این رشته موفق نخواهند شد و بر عکس افرادی که همیشه به دنبال مطالعه و فراگیری هستند، در این رشته موفق می‌شوند. مهندس کامپیوتر باید پایه ریاضی قوی داشته و توانایی‌اش در زمینه فیزیک خوب باشد. هم چنین باید فردی خلاق باشد تا بتواند مسائل را از راه‌حل‌های ابتکاری که که کمترین هزینه و بهترین کارآیی را داشته باشند حل کند. دانش‌آموختگان رشته مهندسی کامپیوتر با عنوان مهندس سخت‌افزار،  برنامه‌نویس کامپیوتر،  تحلیل‌گر و طراح نرم‌افزار، پژوهشگر علوم کامپیوتر، کارشناس پشتیبانی نرم‌افزار، طراح وب، کارشناس امنیت اطلاعات، کارشناس پایگاه داده، کارشناس شبکه و کارشناس استقرار و پیاده‌سازی نرم‌افزار در شرکت‌های بزرگ و کوچک دولتی یا دانش‌بنیان مشغول به کار می‌شوند.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
مهندسی کشاورزی موضوع پروژه

انجام مقاله ISC کامپیوتر | انجام نگارش پذیرش و چاپ مقاله ISC رشته کامپیوتر

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه و مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

تلفن های مشاوره و تماس : 09199631325 و 09353132500 می باشد.

نظر (0)

پیام بگذارید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.