دلایل و بررسی سرقت علمی و ادبی مقاله

سپتامبر 09, 2019 (0) نظر , , , , , , , ,

دلایل و بررسی سرقت علمی وادبی مقاله

دلایل و بررسی سرقت علمی و ادبی مقاله

دلایل و  بررسی سرقت علمی و ادبی مقاله

یکی از دلایل اصلی رد شدن یا ریجکت شدن مقالات انگلیسی درمجلات و ژورنالهای معتبرعلمی تشابه متنی است که به دزدی ادبی یا سرقت علمی یا Plagiarism مشهوراست.

سرقت علمی یا دزدی علمی وادبی یا کپی پیست بعضی از جملات مقالات دیگران یا استفاده از ایده وآثار دیگران یا دزدی کلمات یا  پلاگیاریسم (Plagiarism) واژگانی هستند هستند که به اقدامی غیر اخلاقی و نوعی تخلف در حوزهٔ پژوهش و نگارش اشاره دارند.

درحال حاضر مجلات قبل از داوری مقاله isi را از لحاظ سرقت علمی بررسی میکنند در صورت داشتن سرقت مقاله isi از حد خاصی سر دبیر ژورنال مقاله شما را ریجکت خواهد کرد. تشخیص سرقت علمی مقالات isi یکی ازمراحل نگارش مقاله میباشد.

بعد از بررسی سرقت علمی وادبی مقاله در صورت داشتن سرقت علمی مقاله از حد مشخصی که برای ژورنالها متفاوت می باشد اما عموما حداکثر بیست درصد می باشد. اما بعضا دیده شده که بعضی ژورنالها درصد های پایین تر مثل 15 را حد نصاب قرار می دهند یک مورد دیگر هم که بعضی مورد توجه قرار می دهند این است که نباید برای هر رفرنس بیشتر از دو درصد باشد.و در صورت داشتن بیش از حد مقاله شما ریجکت می شود. پس به هیچ عنوان قبل از ازسال مقاله به مجلات تشخیص سرقت علمی وادبی را فرموش نکنید.چراکه این کار شما مانع از ریجکت مقاله خواهد شد.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

تشخیص سرقت مقالات isi

سایتهای مختلفی برای تشخیص سرقت مقالات isi وجود دارد .ولی نباید برای سایتهای رایگان اعتماد کرد زیرا دیتابیس این سایتها کامل نیست چون برای بررسی سرقت علمی – ادبی باید به مقالات و کتاب های چاپ شده دسترسی داشت و دسترسی به این دیتابیس هزینه دارد. ومورد اینکه نباید به این ستیتها اعتماد کرد ومقاله رابررسی کردپراکه از مقالات شما سوءاستفاده شود.

مهمترین و بهترین سایت با توجه به دیتابیس و اعتبار آن سایت آیتنتیکیت https://www.ithenticate.com می باشد. چون اکثر مجلات الزویر و اشپرینگر و وایلی و تیلور و نیچر و … از این سایت برای بررسی سرقت علمی مقاله isi

استفاده می کنند. اکثر مجلات از سایت iThenticate برای بررسی سرقت ادبی آنلاین استفاده می کنند. این سایت دارای دیتابیس بزرگی از کتابها و مقالات که عضو Cross Check و صفحات گسترده وب می باشد.و سایت ترنیتن https://www.turnitin.com که بیشتر مورد استفاده دانشجویان دانشگاههای خارج از کشور می باشد.

پس از دریافت نتیجه بررسی سرقت مقاله isiباید نسبت نسبت به ویرایش ان اقدام نماییم که به این عمل هم پارافریز گویند و این کار را با تغییر ساختار جمله واستفاده از کلمات مترادف انجام می دهیم.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

سرقت شامل موارد زیر میباشد:

-تغییرنام اثر دیگران به عنوان اثرخود

-کپی کردن نظرات وایده های ونوشته های سایر افراد بدون اطلاع انها وبدون پرداخت حق الزجمه

-ارائه اطلاعات غلط درمورد نوشته ومتن نقل وقول شده

-تغییریا تعویض کلمات متن نقل وقول شده بدون اجازه

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

 

نظر (0)نظر ارسال کنید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.