شناخت شاخص های SJR و SNIP جهت چاپ مقاله

سپتامبر 09, 2019 (0) نظر

شناخت شاخص های SJR و SNIP جهت چاپ مقاله

شناخت شاخص های SJR و SNIP جهت چاپ مقاله

شناخت شاخص های SJR و SNIP جهت چاپ مقاله

در این مقاله هدف ما پاسخ به سوالاتی از قبیل SJR  چیست و چه کاربردی دارد؟ و یا SNIP  چیست و چه کاربردی دارد؟ و یا نحوه بررسی ضریب SNIP  یا SJR و یا چگونه SJR  یا SNIP  مجلات را بررسی نماییم؟ می باشد و امیدواریم این مطالب جهت انجام مقاله و انجا پایان نامه مورد استفاده محققین و اساتید قرار گیرد. در نظر داشته باشید این اطلاعات کاملا به روز بوده و با اطمینان خاطر از آن ها استفاده نمایید . هدف ما افزایش سطح آگاهی و استفاده مناسب از ابزار علمی و اماری توسط دانشجویان و محققین و به دنبال آن آسودگی در چاپ مقاله و یا چاپ کتب تخصصی می باشد.

بررسی SNIP  و SJR   در پایگاه SCIMAGOJR .

همانطور که  مشاهده می نمایید جهت بررسی شاخص های مورد نظر می بایست شماره شاپای (ISSN) مجله مورد نظر را در بخش مشخص شده وارد نموده و اینتر نماییم در این صورت موتور جست و جو به شما اطلاعات کامل و جامعی از مجله منجمله شاخص های فوق خواهد داد. البته جهت تسهیل در این روند و استفاده مناسب تر از این پایگاه ها همانطور که در شکل 2 میبینید پایگاه های فارسی وجود دارند که میتوان از انها نیز برای تسهیل و سادگی در اخذ این شاخص ها استفاده نمود.

مطب پیشنهادی :
موضوع پروژه کارشناسی ارشد مهندسی منابع طبیعی | آبخیزداری

شناخت شاخص SNIP جهت چاپ مقاله

شاخص  SNIP مخفف کلمه Source Normalized impact per paper می باشد که در معنا به معنی ضریب تاثیر متناسب شده بر اساس منابع می باشد. این شاخص توسط پایگاه علمی اسکوپوس ارائه می گردد و در سایت SCIMAGOJR  قابل دسترسی می باشد. و برای مجلاتی که در این پایگاه نمایه سازی شده اند هر ساله محاسبه و ارائه می گردد. این شاخص جهت بهبود مشکلات شاخص های قبلی منجمله ایمپکت فکتور مجلات ISI می باشد که طبق بررسی و مشاهدات صورت گرفته برخی مشکلات در این شاخص دیده شده که به برخی از این موارد اشاره می گردد.

  • عدم تاثیر کامل ارجاعات در 2 سال محاسبه ضریب تاثیر ISI در رشته های نیازمند زمان بیشتر
  • ناتوانی این ضریب تاثیر برای مقایسه ی رشته ای مجلات
  • جهت گیری موردی این پایگاه به سمت برخی مجلات خارجی

شاخص اسنیپ میکوشد تا با بهره گیری از علم نوین به رفع این مشکلات بپردازد محاسبه این شاخص بر اساس داده های 3 ساله مجله می باشد و به صورت زیر محاسبه می گردد .

منجمله مزایای این شاخص نیز میتوان به موراد زیر اشاره نمود.

  • بازه زمانی مناسب تر جهت بررسی این شاخص
  • خود استنادی را در نظر نمی گیرد
  • کمک به محققین در یافتن بهترین مجله در حیطه موضوع خود
  • پوشش مناسب تر از مجلات

شناخت شاخص SJR جهت چاپ مقاله

این شاخص توسط پایگاه اسکوپوس محاسبه می گردد و توسط سایت SCIMAGOJR ارائه می شود. این شاخص بیان می نماید که ضریب تاثیر متاثر از موضوع مورد بحث، کیفیت و شهرت آن می باشد و می بایست این کاستی ها برای بررسی و ارائه شاخص مناسب از بین برود. این شاخص هم شمار استتنادهای یک مجله و هم کیفیت و علت این استناد ها را بررسی و معرفی می نماید. این شاخص به جهت بررسی مجلات قوی و با استنادات پراکنده بسیار مناسب می باشد.

مطب پیشنهادی :
سابمیت مقاله isi | مدت زمان سابمیت مقاله isi

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

 

 

نظر (0)نظر ارسال کنید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.