فرآیند آماده سازی مقاله برای چاپ

سپتامبر 09, 2019 (0) نظر , , ,

فرآیند آماده سازی مقاله برای چاپ

فرآیند آماده سازی مقاله برای چاپ

فرآیند آماده سازی مقاله برای چاپ :

هر مقاله بعد از اتمام نگارش نیاز به طی چندین فرآیند دارد تا آماده چاپ شود. هر یک از این مراحل شیوه و اصول و قواعد خاصی دارد که باید رعایت شود.چنانچه مشکلی در هر مرحله وجود داشته باشد ممکن است باعث رد مقاله شود.

هر مقاله قبل از ارسال به مجله مراحلی را طی میکند تا آماده چاپ شود.این مراحل هر کدام باید با رعایت دقت و توجه انجام پذیرد این مراحل عبارتند از:

مراحلی که باید طی شود تا مقاله برای چاپ آماده شود به شرح زیر میباشند:

ابتدا باید تصمیم بگیرید که برای چاپ مقاله مجله داخلی در نظر دارید یا مجله خارجی چون هر مقاله برای چاپ شدن در مجلات خارجی باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و سپس سایر مراحل طی شود اما اگر تصمیم دارید که مقاله را در یک مجله داخلی چاپ کنید دیگر نیازی به ترجمه ندارید و میتوانید سراغ مراحل بعدی بروید.اما در مورد ترجمه مقاله باید دقت و توجه داشته باشید که هر مقاله به صورت کاملا تخصصی و با دقت ترجمه شود.اگر در حین ترجمه مقاله کیفیت خود را از دست بدهد حتما دچار دردسر خواهید شد و مقاله پذیرفته نخواهد شد و علاوه بر آن باید دقت کنید هر مقاله برحسب درجه و سطح تخصصی ترجمه میشود.

مطب پیشنهادی :
رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2018

انتخاب مجله مناسب

گام بعدی در چاپ مقاله انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله میباشد مجله ای که برای چاپ مقاله انتخاب میکنید باید از لحاظ سطح اعتبار و موضوع رشته متناسب با موضوع مقاله باشد در غیر اینصورت مقاله پذیرفته نخواهد شد و دچار دردسر خواهید شد.

بعد از انتخاب مجله مورد نظر باید مقاله را تبدیل به فرمت قابل قبول برای مجله کنیم هر مجله ای فرمت و ساختار و قالب منحصر به فردی دارد که باید قبل از ارسال مقاله این ویرایشات را انجام دهیم تا برای مجله قابل قبول باشد.هر مقاله باید هم از لحاظ محتوایی و هم از لحاظ ساختاری ویرایش و باز بینی شود و سپس فرستاده شود.

بعد از ویرایش مرحله ارسال مقاله و رای زنی با سردبیر میباشد که این مرحله نیز دشواری های خاص خود را دارد چون در مرحله سابمیت مقاله احتمال دارد سردبیر سوالاتی را بپرسد که باید به آنها پاسخ دهید و بعد از سابمیت مقاله باید منتظر نتیجه داوری ماند تا رای نهایی از طرف داوران مجله به شما ارسال شود.

فرایند آماده سازی هر مقاله برای چاپ به این صورت میباشد و این مراحل توسط دانشجو نیز میتواند انجام پذیرد اما از آنجایی که دانشجو شناخت کافی از حوزه رشته های قابل پذیرش برای هر رشته ندارد به همین دلیل ممکن است نتواند مجله مناسب را برگزیند و علاوه بر آن ممکن است در ویرایش مقاله نیز دچار دردسر شود و نتواند مقاله را به قالب و ساختار قابل پذیرش برای مقاله تبدیل کند.

مطب پیشنهادی :
چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی به صورت تضمینی

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

 

 

نظر (0)نظر ارسال کنید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.