مجلات ISI ایمپکت دار کدامند ؟ و انواع مجلات ISI ایمپکت دار (IF) و بدون ایمپکت

دسامبر 10, 2020 (0) نظر ,

مجلات ISI ایمپکت دار کدامند ؟ و انواع مجلات ISI ایمپکت دار (IF) و بدون ایمپکت

انواع مجلات ISI ایمپکت دار (IF) و بدون ایمپکت

مجلات ISI ایمپکت دار کدامند ؟ و انواع مجلات ISI ایمپکت دار (IF) و بدون ایمپکت


آسان مقاله: مجلات ISI بر اساس اینکه دارای ضریب نفوذ یا ایمپکت فاکتور باشند یا نه، به دو گروه تقسیم می شوند که مجلات ایمپکت دار جز مجلات (JCR) می باشند که در پذیرش مقالات برای چاپ بسیار سخت گیر بوده ولی بعنوان بهترین و معتبرترین مجلات دنیا بحساب می آیند.


مجلات ISI به دو دسته تقسیم می شوند:

  • مجلات (ISI) ایمپکت دار (JCR)
  • مجلات (ISI) بدون ایمپکت (ISI lISTED)

مجلات ایمپکت دار مجلات بسیار معتبر و رده بالایی هستند که اغلب اروپایی و آمریکایی بوده و پذیرش مقاله در آنها به راحتی صورت نمی گیرد و حتما باید مقاله در سطح علمی بالایی باشد تا بتواند از هفت خوان داوریهای سختگیرانه مجلات ایمپکت دار گذر نماید. این مجلات هزینه بسیار کمتری در قبال پذیرش و چاپ مقالات دریافت می نمایند ولی در عوض سخت گیریهای زیادتری دارند. بطور معمول زمان داوری و پذیرش مقاله ISI در مجلات ایمپکت دار 4 تا 9 هفته می باشد ولی این زمان می تواند کوتاهتر و یا طولانی تر نیز باشد.
مجلات بدون ایمپکت مجلاتی هستند که اغلب آسیایی هستند و در قبال در یافت یک مقدار هزینه بالاتر سختگیری کمتری اعمال نموده و احتمال پذیرش بالاتری دارند. در واقع می توان گفت پذیرش مقاله ISI از این مجلات کمی راحت تر از مجلات اروپایی آمریکایی ایمپکت دار هست. بطور معمول زمان داوری این مجلات 1 هفته تا 1 ماه می باشد.
البته باید عنوان نمود که هر مجله ای نیز برای هرکسی مناسب نیست. لذا موسسات باید باتوجه به هدف پذیرش مقاله ISI هر فردی، مجلات ISI مناسب کار آنها را پیشنهاد دهند که نه وقت و نه هزینه فرهیختگان گرامی هدر نرود.
برخلاف تصور عموم، پذیرش مقاله ISI کار چندان سختی نیست. فقط باید دانشجویان گرامی تلاش نمایند تا مقالات خود را تا حد ممکن خودشان نگارش نمایند تا اشراف کامل به موضوع و محتوای مقاله شان داشته باشند و همچنین سعی نمایند که از مطالب و منابع به روز استفاده نمایند و اصول وقواعد مقاله نویسی استاندارد و پژوهشی در سطح قوی را رعایت نمایند تا بتوانند به راحتی از مجلات ISI معتبر پذیرش بگیرند.

مطب پیشنهادی :
انواع مجلات علمی کدام است | انواع مجلات علمی پژوهشی

مراحل پذیرش مقالات ISI در موسسه آسان مقاله:

ما در موسسه آسان مقاله در ابتدا جهت معرفی مجلات مناسب حوزه تخصصی مقاله، عنوان و چکیده مقاله مشتریان گرامی بعلاوه اطلاعات تکمیلی اعم از رشته، مقطع تحصیلی، دانشگاه و هدف از چاپ مقاله را دریافت می نماییم. سپس بنا به درخواست مشتری، مجلات ISI مناسب را برایشان معرفی می نماییم و از آنها درخواست می کنیم تا حتما قبل از هر گونه اقدامی مجلات را از هر لحاظ بررسی نمایند و هرکدام را که خودشان و یا استاد و دانشگاهشان تائید می نمایند به ما اطلاع دهند تا برای اخذ پذیرش مقاله ISI  اقدام نماییم.

مطب پیشنهادی :
موضوع پروژه کارشناسی ارشد مهندسی منابع طبیعی | آبخیزداری

ما در موسسه آسان مقاله صداقت را پیشه خود قرار داده و قبل از اخذ هر گونه وجهی، صادقانه تمامی شرایط پذیرش مقاله ISI  و دیگر مجلات را برای فرهیختگان گرامی توضیح می دهیم تا با آگاهی کامل تصمیم خود را اتخاذ نمایند.

 

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

 

نظر (0)نظر ارسال کنید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.