مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری زیست شناسی

ژوئن 11, 2021 (0) نظر , , , , , , , , ,

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری زیست شناسی

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری زیست شناسی

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری زیست شناسی :

زیست شناسی علم شناخت حیات است و ویژگی ها و رفتارهای موجودات، چگونگی تشکیل گونه ها و انواع موجودات و روابط آنها با محیط زیست را مورد بحث قرار می دهد. اصطلاح بیولوژی به انگلیسی biology از واژه یونانی بیوس به معنای زندگی و پسوند لوژیا به معنی مطالعه مشتق شده است. علم زیست شناسی پایه های علومی است که بنحوی با زندگی موجودات سروکار دارد و می تواند گویای بسیاری از حقایق موجود درطبیعت باشد. این حقایق می تواند ازعوامل وراثت گرفته تا مولکولها و بافت های بدن موجودات باشد. زیست شناسی تنوع حیات را مورد بررسی قرار می دهد و درواقع طیف گسترده ای از رشته های علمی است که اغلب رشته های مستقل به حساب می آیند. بنابراین زیست شناسان حیات را از روی دامنه وسیعی از شاخص ها مورد بررسی قرار میدهند.

مشاوره انجام پایان نامه زیست شناسی در تمامی گرایش ها توسط موسسه آسان مقاله

انجام پایان نامه زیست شناسی – میکروبیولوژی

بدون شک نمی توان از نقش میکروارگانیسم ها در جهان هستی و اهمیت کاربرد رشته میکروبیولوژی برای بررسی این میکروارگانیسم ها غفلت کرد. در این علم ارتباط میکروارگانیسم ها با یکدیگر و همچنین با موجودات عالی تر مانند انسان، حیوانات و گیاهان مورد بررسی قرار می گیرد. این رشته دو جنبه مهم دارد: یکی مبارزه با میکروارگانیسم های خطرناک که حیات انسانها و دیگر موجودات را به خطر می اندازند و میکروبیولوژیست ها با شناسایی مسیربیماری ، چرخه بیماری را متوقف می کنند. جنبه دیگر استفاده بهینه از میکروارگانیسم ها برای تولید مواد غذایی و همچنین تولید داروهای پزشکی است. اهمیت این رشته باتوجه به نیاز صنایع غذایی ، علوم پزشکی و دارویی ، سازمان محیط زیست ، صنایع و معادن ، کشاورزی و دامپروری به کارشناسان این رشته بخوبی روشن می شود.

ادامه تحصیل در رشته میکروبیولوژی تا چه مقطعی امکان پذیر است؟

در ایران امکان تحصیل در رشته میکروبیولوژی از مقطع کارشناسی تا دکتری وجود دارد. رشته میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی ارشد شامل 28 واحد درسی است که 12 واحد درسی آن مربوط به دروس اجباری، 8 واحد مربوط به دروس اختیاری و 8 واحد هم به پایان نامه اختصاص دارد. از جمله گرایش های ارشد این رشته می باشند.

 1. گرایش ژنتیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی
 2. گرایش میکروبیولوژی در کارشناسی ارشد زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی
 3. گرایش بیوشیمی در کارشناسی ارشد زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی
 4. گرایش بیوفیزیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی
 5. کارشناسی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی) – گرایش میکروبی
 6. گرایش زیست فناوری دریا در کارشناسی ارشد زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی

فرصت‌های شغلی وبازار کاررشته‌ میکروبیولوژی

اگر قصد تحصیل در رشته میکروبیولوژی را دارید در رابطه با فرصت های شغلی رشته میکروبیولوژی لازم است بدانید که بخش اصلی کار دانشجویان میکروبیولوژی مربوط به آزمایشگاه‌ هاست. فارغ التحصیلان این رشته (میکروبیولوژیست ها) می توانند در سازمان های حوزه بهداشت و درمان، پژوهشگاه های نفت، آزمایشگاه های پاتولوژی و میکروب شناسی بیمارستان ها، بخش های تحقیقاتی صنایع غذایی و دارویی، کشاورزی، محیط زیست، تهیه‌ لوازم‌ آزمایشگاهی‌ و… مشغول به کار شوند و به عنوان کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی، پژوهشگر، کارشناس آزمایشگاه غذا، دارو و بهداشتی، کارشناس آزمایشگاه واکسن و سرم و کارشناس مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی به فعالیت بپردازند.

کدام دانشگاه ها در رشته میکروبیولوژی دانشجو می پذیرند؟

دانشگاه های سراسری و آزاد هر ساله برای جذب دانشجویان در رشته میکروبیولوژی، ظرفیت هایی را ارائه می دهند که این ظرفیت ها با توجه به سال ورودی داوطلبان، با یکدیگر متفاوت می باشد. دانشگاه هایی که در قسمت زیر از آن ها نام برده شده است، به طور معمول ظرفیت هایی را برای داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته میکروبیولوژی ارائه می دهند اما پذیرش در این دانشگاه ها امری ثابت و همیشگی نیست.

پذیرش دانشگاه ها در رشته میکروبیولوژی

 • دانشگاه غیرانتفاعی علم و هنر یزد
 • دانشگاه شهید بهشتی
 • دانشگاه تهران
 • دانشگاه شهید چمران
 • دانشگاه شاهد تهران
 • دانشگاه مازندران
 • دانشگاه اصفهان
 • دانشگاه الزهرا
 • دانشگاه ملایر
 • دانشگاه مراغه
 • دانشگاه آزاد اسلامی

مشاوره انجام پایان نامه زیست شناسی –ژنتیک

دانش ژنتیک درباره انتقال صفات وراثتی از والدین به زاده ها بحث می کند که البته این والدین می توانند انسان، حیوان، گیاه و یا باکتری باشند. این علم تلاش می کند تا بگوید چه مکانیزم های مولکولی عامل انتقال صفات از نسلی به نسل دیگر هستند. درواقع این علم ، علم مطالعه وراثت در تمامی زمینه ها از گسترش صفات در یک شجره نامه خانوادگی تا بیوشیمی ماده ژنتیکی است.

ژنتیک دانان درسه حیطه مجزا فعالیت می کنند: ژنتیک کلاسیک ، مولکولی و جمعیت. هم چنین می توان در مرکز مشاوره و آزمایشگاه ژنتیک با بررسی شجره نامه و آزمایشات غربالگری به تشخیص بیماری های ژنتیکی قبل و بعد از تولد و پیشگیری یا درمان آن ها پرداخت. در آزمایشگاه های تشخیص طبی نیز که انواعی از بیماری های ژنتیکی یا سرطان ها و بالطبع تومورمارکرها مورد سنجش قرار می گیرند، از مهارت های دانش آموختگان ژنتیک استفاده می شود. متخصصین این رشته می توانند در پزشکی قانونی نیز مشغول به کار شوند زیرا در این حرفه به آزمایشات بسیار دقیق و تکنیک های خاص ژنتیکی نیاز است که فارغ التحصیلان این رشته به خوبی از پس آن بر می آیند.

مشاوره انجام پایان نامه زیست شناسی – علوم گیاهی

این شاخه از زیست شناسی موارد مربوط به گیاه اعم از گیاهان اولیه تا گیاهان امروزی را بررسی می کند. علوم گیاهی دارای دو بخش عمده فیزیولوژی و سیستماتیک است که بخش فیزیولوژی به شناخت زندگی گیاهان و اندام های مختلف گیاه می پردازد. بخش سیستماتیک درباره اسامی و طبقه بندی گیاهان است. گرايش های ژنتيک گياهي، تکوين گياهي، اکولوژي گياهي، فيزيولوژي گياهي، سيستماتيک گياهي، تشريح و ريخت شناسي گياهي، بيوتکنولوژي و مهندسي ژنتيک گياهي، بيوشيمي گياهي، قارچ شناسي و جلبک شناسي از شاخه ‌هاي اصلي علوم گياهي و تنوع زيستي گياهي، حفاظت گياهي، جغرافياي گياهي و ديرينه شناسي گياهي حاصل ترکيب علوم گياهي با شاخه هاي متنوع علم زيست شناسي و ساير علوم مي ‌باشد. به دليل اهميت بنیادین گياه شناسي اين علم دارای ارزش‌ بسيار شاخص و چشمگيري در زندگي بشر است.

گرایش های رشته زیست شناسی گیاهی

رشته زيست شناسی گياهی دارای گرایش های مختلفی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

فيزيولوژی – گیاهی (Physiology)

این گرایش به مطالعه همه جنبه های عملکرد گیاه و فیزیولوژی آن، از جمله فرآیندهایی مانند فتوسنتز و تنفس می پردازد. همچنین به تغذیه گیاهان، عملکرد هورمون ها و محیط زیست آن ها نیز توجه می کند. این تمرکز این گرایش بر روی مطالعه علمی تعامل گیاه و محیط، دینامیک داخلی گیاهان و سیستم ها و چرخه های حیات و فرآیندهای آن است. شامل مطالعات عمیق در زیست شناسی سلولی و مولکولی؛ تنفس گیاهی؛ تغذیه گیاهی؛ رفتار گیاهی، رشد و تکثیر؛ سیستم های فتوسنتز؛ و محیط زیست می شود

کاربردهای این گرایش را می توان در صنایع مختلف از جمله دارو، کشاورزی، تولید مواد غذایی و منسوجات مشاهده کرد. از دیگر کاربردهای این رشته می توان به باغبانی، تدریس و پومولوژیست اشاره کرد.

سيستماتيك و بوم شناسی (Systematic and Ecological)

زيست شناسي سلولي و تكويني (Cellular and developmental biology)

این گرایش یک حوزه بین رشته ای است که بر روی درک مکانیسم های مولکولی و سلولی که بر توسعه، سازگاری و تکامل گیاه تأثیر می گذارند، تأکید دارد. این گرایش به مطالعه ژنتیک پیشرفته، زیست شناسی مولکولی گیاهان و ژنومیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و زیست شناسی و بیوشیمی گیاهی می پردازد.

درس های مربوط به رشته زیست شناسی گیاهی

دروس تخصصی گرایش علوم گیاهی:

اکوفیزیولوژی گیاهی، ازدیاد گیاهان، قارچ شناسی، اکولوژی گیاهی، انتقال مواد در گیاه، متمم سیستماتیک گیاهی، اصول رده بندی گیاهان.

مشاوره انجام پایان نامه زیست شناسی – علوم جانوری

علوم جانوری به مطالعه مسائل مربوط به جانوران می پردازد و دارای بخش های فیزیولوژی ، سیستماتیک و جنین شناسی است. از طریق سیستماتیک جانوری می توان گونه های مختلف جانوری را شناسایی کرد و نقش مهم این گونه ها برای طرح های اقتصادی را مورد بررسی قرارداد. همچنین با نگرش مورفومتری، سلولی و مولکولی گونه های مختلف بی مهرگان و مهره داران به ویژه بر روی گونه های بومی تحقیقات متنوعی انجام می گیرد. در بخش فیزیولوژی کار های پژوهشی متنوعی در حوزه فیزیولوژی تولید مثل، سنجش و عملکرد هورمون و ارتباط های متابولیسمی و در حوزه فیزیولوژی قلب و اعصاب در زمینه پاتوفیزیولوژی سکته مغزی، مکانیسم سلولی و مولکولی استرس اکسیداتیو مغزی و مدیریت رگ زایی در سلول های سرطانی قابل بررسی است.

مطب پیشنهادی :
انجام پایان نامه در تهران | انجام پایان نامه ارشد و دکتری در تهران

گرایش های رشته زیست شناسی جانوری

رشته زیست شناسی جانوری دارای گرایش های مختلفی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

فيزيولوژی – جانوری (Physiology)

این گرایش به مطالعه عملکرد داخلی و فیزیکی حیوانات می پردازد. دانشجویان این گرایش، رفتار و ساختار بیولوژیکی حیونات را بررسی می کنند. این گرایش مطالعات گسترده ای از حیوانات را در بر می گیرد و بر فرآیندها و سیستم ها (مانند هضم) که آنها را زنده نگه می دارد، تمرکز می نماید. کاربردهای این گرایش را می توان در شیلات، تحقیقات حیوانی، پزشکی دامپزشکی و تحقیقات دارویی مشاهده نمود. از دیگر کابردهای این رشته می توان به نگهبان باغ وحش، توانبخشی حیات وحش، استاد کالج یا دانشگاه، فیزیولوژی حیوانات و  دستیار دامپزشک اشاره کرد.

سيستماتيك و بوم شناسی (Systematic and Ecological)

این گرایش به درک اصول و فرآیندهای زیست محیطی و کاربرد آنها در مدیریت منابع طبیعی می پردازد. فارغ التحصیلان می توانند در حوزه های آکادمیک، اکولوژی آبزی، زیست شناسی حیات وحش، زیست شناسی شیلات، مدیران منابع و اکولوژیست ها برای صنایع، شرکت های مشاوره زیست محیطی، منابع طبیعی و سازمان های محیط زیست، باغ وحش ها و به عنوان مربیان مشغول به فعالیت شوند

زيست شناسی سلولي و تكوينی (Cellular and developmental biology)

درس های مربوط به رشته زیست شناسی جانوری

دروس تخصصی زیست شناسی جانوری

زیست انگل ها، فیزیولوژی مقایسه ای، جانور شناسی، رفتار شناسی، حشره شناسی.

مشاوره انجام پایان نامه زیست شناسی – بیوشیمی

بیوشیمی علمی است که درباره ترکیبات و واکنش های شیمیایی درون بدن موجودات زنده بحث می کند. بیوشیمی دانشی چندجانبه است که اصول پایه را اززیست شناسی ، شیمی و ریاضی اخذ می کند تا بصورت یک دانش کامل درآید. در واقع نام لاتين واژه‌ي بيوشيمي: Biochemistry خود از دو بخش Bio به معني “زيست” و Chemistry يا همان “شيمي” تشكيل يافته كه برگردان لغوي آن به معني “زيست شيمي” مي‌باشد كه اين خود نشان از تلفيقي بودن اين دانش و بين رشته ‌ايي بودن ماهيت آن بين رشته ‌هاي زيست شناسي و شيمي آلي است.

هدف رشته بيوشيمي تبيين مولكولي تمام فرآيندهاي شيميايي سلول‌ هاي زنده، درك كامل تمام فرآيندهاي شيميايي مرتبط با سلول ‌هاي زنده در سطح مولكولي، تلاش براي شناخت چگونگي آغاز حيات، به دست آوردن درك واضح از واكنش‌هاي شيميايي درون سلول زنده و همچنين ارتباط اين واكنش‌ ها با ساختار و كار سلول است. دانش بيوشيمي كه در آن از روش ‌هاي شيميدانان براي درك و شناخت فرايندهاي فناوري زيستي كه درون موجودات زنده روي مي ‌دهد استفاده مي ‌شود ، داراي اهميت روزافزوني است و در سه زمینه ساختمانی ، متابولیسمی و کلینیکی به بررسی می پردازد.

موقعيت‌ شغلي‌ در ايران :

فارق التحصیلان گرایش بیوشیمی نیز مانند فارق التحصیلان گرایش علوم‌ سلولي‌ و مولكولي‌ می توانند در مراكز تحقيقاتي‌ مانند انستيتوپاستور، مركز تحقيقات‌ بيوشيمي‌ و بيوفيزيك‌، مراكز تحقيقاتي‌ دانشگاهي‌، مراکز تحقیقاتی جهاد کشاورزی و … اقدام به فعالیت نمایند، یا با ايجاد شركت‌ خصوصي‌ سازنده‌ مواد اوليه‌ آزمايشگاه‌هاي بیوشیمی – بیوفیزیک‌، به‌ جامعه‌ علمي‌ خدمت‌ نمایند.

گفتنی‌ است‌ که‌ موسسه آموزش عالی نور دانش از اولین دانشگاههای کشور است که گرایش‌ بیوشیمی‌ را در مقطع‌ کارشناسی ارائه‌ می نماید.‌

امکانات شغلی برای فارغ التحصیلان رشته بیوشیمی

 • پژوهش در زمینه های علوم پایه، کاربردی، پزشکی
 • اشتفال در دانشگاه ها، وزارت بهداشت(مواد غذایی و داروئی)، حفظ محیط زیست، وزارت کشاورزی
 • اشتغال در آزمایشگاه های تشخیص طبی و بیمارستان ها
 • آزمایشگاه های خصوصی درگیر در تست مواد مختلف
 • اشتغال در آزمایشگاه های خصوصی
 • شرکت های دارو سازی
 • شرکت های بیوتکنولوژی
 • فراوری مواد غذایی
 • شرکت های سازنده مواد آرایشی
 • شرکت های نفتی
 • آموزش در مدرسه و دانشگاه

مشاوره انجام پایان نامه زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی

این علم به بررسی و شناخت سلول ازجنبه های مختلف مولکولی ، ساختمانی ، فیزیولوژی و تکامل رفتار سلولها در جانداران می پردازد. مهمترین‌ مولکول‌هایی‌ که‌ در حیات‌ سلول‌ مؤثر هستند، RNA,DNA و پروتئین‌ها می‌باشند.  DNA مرکز ذخیره‌ اطلاعات‌ و صدور فرمان ‌های‌ سلول‌، RNA وظیفه‌ انتقال‌ این‌ فرمان‌ها و پروتئین‌ مسئولیت‌ اجرای‌ این‌ فرمان ‌ها را بر عهده‌ دارند. در زیست‌شناسی‌ سلولی‌ و مولکولی‌ چگونگی‌ این‌ فعالیت‌ها بررسی‌ می‌شود. امروزه‌ زیست‌ شناسی‌ در کشورهای‌ پیشرفته‌ بیش‌ از 80 تا 90 درصد سمت‌ و سوی‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ دارد. چرا که‌ رشته‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ نیروی‌ انسانی‌ لازم‌ را برای‌ تحقیق‌ در رشته‌های‌ پزشکی‌، بیوشیمی‌، ژنتیک‌، بیوتکنولوژی‌، مهندسی‌ ژنتیک‌، اصلاح‌ نباتات‌، شیلات‌ و دام‌ تربیت‌ می‌کند

گرایش های مختلف رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی

مجموعه زیست شناسی سلولی و مولکولی دارای رشته و گرایش های مختلف می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

علوم سلولی و مولکولی (Cellular and molecular sciences)

ژنتيك (Genetics)

این گرایش به مطالعه تغییرات بیولوژیکی و مکانیسم های کنترل سیستم های زندگی می پردازد. شما در مورد ژنتیک مولکول و سلول ها، تجزیه و تحلیل ژنتیک و نظریه کروموزومی، مسائل جمعیتی و تکامل و توسعه بیماری ها مطالعه خواهید داشت. از کاربردهای این گرایش می توان به دانشمند بهداشت در ژنومیک، دانشمند بهداشت در ایمنولوژی، فارماکولوژیست، پرورش دهنده گیاهی / ژنتیکی، دانشمند پژوهشی (علوم زیستی) و دانشمند پژوهشی (پزشکی) اشاره نمود.

ميكروبيولوژی (Microbiology)

میکروب شناسی مطالعه زیست شناسی میکروارگانیسم ها و نحوه ارتباط آنها با محیط اطراف است. این گرایش به مطالعه انواع مختلفی از زندگی میکروبی و  بررسی اینکه که چه چیزی ممکن است باعث همزیستی برخی ارگانیسم ها ر با ارگان های میزبان شود، در حالی که برخی دیگر باعث بیماری می شوند، می پردازد.

این گرایش در موضوعات همچون مسائل بهداشت جهانی مانند HIV و TB، پزشکی قانونی برای تحقیقات جنایی، اکوسیستم ها و مهندسی ژنتیک محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. فارغ التحصیلان  این گرایش در تحقیقات، دانشگاه ها و بیمارستان ها، صنایع دارویی، شرکت های فناوری بیوتکنولوژی، آزمایشگاه های علوم پزشکی، صنایع آب و غذا و سازمان های محیط زیست می تواننند کار می کنند.

بيوشيمی (Biochemistry)

این گرایش به مطالعه فرایندهای شیمیایی که در موجودات زنده وجود دارد، می پردازد و بنابراین طیف وسیعی از مطالعات از جمله تحقیقات سلولهای بنیادی، تحقیقات ژنتیکی، ایمونولوژی، فارماکولوژی، پزشکی قانونی، تحقیقات سرطان، علوم محیطی و علوم غذایی را در بر می گیرد. این گرایش یک حوزه بین رشته ای است که شامل استفاده از روش ها و نظریه های شیمی برای مطالعه پدیده های بیولوژیکی می باشد.

کاربردهای این گرایش را می توان در حرفه های مختلفی در صنعت، آموزش، خدمات عمومی و حرفه های بهداشتی یا تحصیلات تکمیلی و تحقیقات در زمینه بیوشیمی، بیوفیزیک، زیست شناسی مولکولی و بسیاری از زمینه های مرتبط مشاهده نمود. از دیگر کاربردهای این رشته می توان به شیمیدان تحلیلی، دانشمند زیست پزشکی، دانشمند بهداشتی، بیوشیمی بالینی، دانشیار تحقیقات بالینی، متخصص پزشکی قانونی، دانشمند پژوهشی (علوم زیستی)، تکنسین آزمایشگاه علمی، سم شناسی، شرکتهای دارویی، بیمارستان ها، موسسات ملی بهداشت، بخش های بهداشت عمومی، سازمان های نظارتی و شرکتهای دارویی اشاره کرد.

بيوفيزيك (Biophysics)

این گرایش مورد پیچیدگی های مختلف زندگی و نحوه عملکرد سیستم های بیولوژیکی است. دانشجویان این گرایش با اصول فیزیک برای درک موجودات زنده آشنا می شوند. آنها به چگونگی کارکرد مکانیسم ها و فرایندهای زندگی را مطالعه می کنند که شامل موضوعات مانند زیست شناسی غشاء، عملکرد عضلانی، جریان انرژی در بدن، فیزیک و شیمی می شود. از کاربردهای این رشته می توان به تدریس، تکنسین پژوهشی، نویسنده فنی، استاد و محقق نام برد.

زيست فناوری (Biotechnology)

این رشته به دانشجویان آموزش می دهد تا بتوانند موجودات زنده را با هدف اختراع یا بهبود محصولات کشف و دستکاری کنند. این رشته به مطالعه در زمینه های متمرکز در شیمی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی مولکولی و مهندسی بیوشیمیایی همراه با تجربه از مهارت های آزمایشگاهی برای تحقیقات آینده می پردازد.

کاربردهای این رشته را می توان از تولید واکسن تا اصلاح ژنتیکی، بیوتکنولوژی مشاهده نمود. از دیگر کاربردهای این رشته می توان به دانشمند بیوتکنولوژی، مشاور، محقق صنعتی، پژوهشگر، استاد، رهبر پروژه، دانشیار پژوهشی و دانشمند ارشد اشاره کرد.

ميكروبي (Microbial)

مولكولي (Molecular)

دريا (Marine)

صنعت و محيط زيست (Industry and the environment)

ريززيست فناوري (Micro-Biotechnology)

آموزش زيست شناسي (Biology education)

علم زیست شناسی امروز یکی از مهمترین و گسترده ترین موضوعات در جهان است. این رشته به مطالعه زندگی و تدریس آن می پردازد. مطالعاتی از قبیل مطالعه مولکولی فرایندهای زندگی تا مطالعه جوامع حیوانی و گیاهی را برای انتقال به نسل بعدی دربر می گیرد.

درس های مربوط به رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی

درس های این رشته در طول تحصیل:

دروس مشترک در گرا یش های مختلف زیست شناسی سلولی و مولکولی:

ریاضی، فیزیک، شیمی، شیمی آلی، بیوشیمی، آمار زیستی، زیست شناسی سلولی، زیست شناسی مولکولی، ژنتیک، میکروبیولوژی، اکولوژی، ویروس شناسی، تکامل، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری، فیزیولوژی جانوری،فیزیولوژی گیاهی، بیوفیزیک، بیوشیمی، زیست شناسی پرتوی، ایمونولوژی.

مطب پیشنهادی :
قیمت پروپوزال و پایان نامه هوا فضا ارشد و دکتری در سال 1403

دروی تخصصی گرایش ژنتیک:

ژنتیک انسانی، سیتوژنتیک، اصول مشاوره ژنتیکی، ژنتیک سرطان، ژنتیک رفتاری، مبانی ژنتیک میکروارگانیسم،ژنتیک پیشرفته یا تازه های ژنتیک، ژنتیک کمی یا ژنتیک جمعیت ها، سمینار، پروژه..

مشاوره انجام پایان نامه زیست شناسی – زیست فناوری

واژه زیست‌ فناوری یا (بیوتکنولوژی ) به انگلیسی (Biotechnology)  ، به مفهوم استفاده از سیستم‌ های زنده و ارگانیسم‌ ها برای توسعه یا تولید محصولات یا هر گونه کاربرد تکنولوژیکی که از سیستم ‌های بیولوژیکی، موجودات زنده یا مشتقات آن استفاده می‌کند تا محصولات یا فرآیندهای خاصی را ایجاد یا اصلاح کند، می باشد.

کاربرد این رشته  مانند تولید آنتی بیوتیک‌ها، انسولین انسانی و اینترفرون  می باشد که هم‌اکنون با پیدایش فناوری DNA نوترکیب، دستکاری ژنها و انتقال ژن از یک موجود زنده به دیگری یا به عبارت دیگر مهندسی ژنتیک، ظرفیت بهره‌گیری از این فناوری به گونه فزاینده‌ای افزایش یافته‌است.

در حال حاضر با توجه به افزایش بی‌رویه جمعیت و نیاز به تأمین مواد غذایی این جمعیت رو به تزاید، زیست فناوری کشاورزی مورد توجه ویژه‌است و محصولات تراریخته گوناگون با بازدهی بیشتر و مقاوم به آفات تولید و هم چنین  به‌کارگیری تکنیک‌های نوین زیست فناوری در افزایش تولید شیر و گوشت دام مؤثر واقع شده‌اند.

بهترین موسسه انجام پایان نامه زیست شناسی

موسسه آسان مقاله با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های تهران مفتخر است که بیش از 7 سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه زیست شناسی در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایش های مهندسی زیست شناسی مشغول است.

شما دانشجو عزیز می توانید با خیالی آسوده تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه زیست شناسی و انجام رساله دکتری زیست شناسی خود را به کارشناسان ما بسپرید. همکاران ما موظف هستند که شما دانشجوی عزیز را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه زیست شناسی

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم افزارR:

R یک زبان برنامه‌نویسی و محیط نرم‌افزاری برای محاسبات آماری و علم داده‌ها است که در آنالیز داده های زیستی کاربرد فراوانی دارد. نرم افزار R اکثر زمینه های آمار کاربردی مانند تحلیل سری های زمانی، رگرسیون خطی و غیر خطی، آزمون فرض های کلاسیک، کدگذاری، خوشه بندی و … را پوشش می دهد و همچنین نرم‌ افزار قدرتمندی برای ایجاد اشکال گرافیکی و نمودارهاست.

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم افزار BioEdit:

یک ابزار کارآمد برای ویرایش توالی های زیستی مانند توالی های ژن ها (DNA و RNA) و همچنینی ویرایش، همردیفی، دست ورزی و آنالیز توالی های DNA و پروتئین می باشد.

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم‌افزارSnapGene :

ابزار قدرتمندی است که می‌توان از آن در شبیه سازی مراحل کلون نمودن ژن ها و طراحی پرایمر برای کلونینگ استفاده نمود.

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم افزارMEGA:

یکی از نرم افزار های  فوق العاده پرکاربرد بیوانفورماتیکی است که جهت آنالیز فیلوژنتیکی توالی های DNA و پروتئینی و ترسیم درخت های فیلوژنتیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم افزار TargetP:

با این نرم افزار می توان به صورت بیوانفورماتیکی و با شناسایی توالی های سیگنال وهم چنین محل برش برای سیگنال پپتید موجود در توالی پروتئین ها محل عملکرد پروتئین ها را پیش بینی نمود.

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم افزارGenEx:

نرم افزار GenEx جامعترین نرم افزار برای بررسی کیفیت، اصلاح و آنالیز آماری داده های ریل تایم (real time PCR)، ترسیم heatmap برای داده های ریل تایم (ژن ها و نمونه ها)و سنجش تاثیر بیان ژن ها در Survival بر اساس داده ها ریل تایم می باشد.

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم‌افزارGene Runner:

ابزاری حرفه ای برای بررسی و آنالیز ژن ها می باشد که به صورت خاص برای زیست شناسان و متخصصان ژنتیک طراحی شده است و به آنها کمک می‌کند تا ژن‌ها را به آسانی تجزیه و تحلیل کنند.

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم افزارlinregPCR:

داده های ریل تایم را بررسی می نماید و با شناسایی ناحیه خطی منحنی ریل تایم (ناحیه window-of-linearity) ، به وسیله تخمین شیب (slope) خط رگرسیون، کارایی پرایمرها و PCR را محاسبه می نماید.

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم افزارComprehensive Meta-Analysis:

یک نرم افزار بسیار کاربر پسند برای انجام محاسبات متاآمالیز می باشد. در بیشتر نرم افزارها تحلیل متاآنالیز به صورت نوشتن کد و در محیط غیرگرافیکی صورت می پذیرد، اما در نرم افزار Comprehensive Meta-Analysis، آنالیز آماری را می توان در محیطی گرافیکی و به صورت مرحله به مرحله به انجام رساند.

انجام پایان نامه زیست شناسی با نرم افزار الیگو 7 :

بهترین و کاملترین نرم افزار طراحی پرایمراست. بررسی تشکیل ساختارهای ثانویه و سنجاق سری در پرایمر ها ، تجزیه و تحلیل پرایمرهای پی سی آر و طراحی و تجزیه و تحلیل انواع پروب ها از جمله کاربردهای آن است.

پایگاه های معتبر برای انجام پایان نامه زیست شناسی:

1- NCBI:

مرکز ملی اطلاعات زیست‌ فناوری معروف به NCBI یکی از مراکز و شاخه‌های کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا است که خود زیرمجموعه موسسه ملی سلامت NIH قرار دارد. مؤسسه ملی سلامت در نهایت زیر مجموعه وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا است. این پایگاه دارای بخش های مختلف و پرکاربرد است که در حوزه های مختلف زیست شناسی به کار گرفته میشود.

2- PMC ) PubMed Central) :

یکی دیگر از بانک های مهم و پرطرفدار است. مقالاتی که ناشرین اجازه میدهند متن کامل مقاله یعنی full text به صورت رایگان در اختیار محققین قرارگیرد، دراین پایگاه داده به ثبت میرسد.

3– پایگاه Mirbase:

یکی از جامع ترین پایگاه هایی است که اطلاعات مربوط به توالی میکرو RNA ها را ازگونه های مختلف درخود جای داده است.

4- Entrez:

يكي از پر استفاده ترين ابزارهاي جست و جوي اطلاعات بيولوژي،موتور جست وجوی  Entrezاست  که  NCBIآن را ايجاد کرده است. این موتور جست وجو قادراست به طور همزمان بانک های اطلاعاتی    Pub Med، توالی نوکلئوتیدی ((GenBank ، توالی پروتئینی  )  (protein، ساختمان پروتئین ها   (Structure) ژنوم انسان و بعضی حیوانات و پایگاه داده ای بیماریهای ژنتیکی  (OMIM)و بسياري موارد ديگر را جست و جو کند.

5- UCSC:

یکی از سایتهای بسیار مفید برای بررسی اطلاعات ژن ها مانند بیان آن ها در بافت های مختلف است.  تعیین عملکرد مولکولی و هم چنین فرایندهای زیستی ژن ها، تعیین مسیرهای سیگنالی مرتبط برای ژن ها و شناسایی دومین های پروتئین و ساختار سه بعدی پروتئن ها از جمله دیگر بخش های این سایت است.

6 Gene expression atlas :

بررسی بیان ژن ها در بافت، سل لاین و بیماری های مختلف، یافتن تغییرات بیانی یک ژن در گونه های مختلف، یافتن تغییرات بیانی یک ژن در بیماری ها و سرطانهای مختلف وتغییرات بیانی یک ژن در بافت ها و اندام های مختلف با کمک این پایگاه داده ای صورت میگیرد.

7-Springer:

یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.

8- Expasy:

به عنوان یک سرویس برای جامعه علم زندگی توسط یک تیم چند رشته ای در موسسه بیوانفورماتیک سوئیس (SIB) ارائه شده است. این سرور دسترسی به انواع پایگاه داده ها و ابزارهای تحلیلی اختصاص یافته به پروتئین و پروتئومیک فراهم می کند. سرور ExPASy  بر روی پروتئین ها و پروتئومیک ها تمرکز می کند و دسترسی به انواع پایگاه های داده و ابزارهای تجزیه و تحلیل را فراهم می کند.

 

ایزی تز برندی متفاوت با خدماتی متمایز در زمینه پایان نامه و مشاوره پایان نامه دکتری و …

با همکاری آسان مقاله برند اول مشاوره مقاله در ایران

مشاوره پایان نامه : 09199631325

مشاوره مقاله : 09353132500

نظر (0)نظر ارسال کنید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.