نحوه مطالعه مقالات برای تعیین عنوان مقاله

سپتامبر 09, 2019 (0) نظر , ,

نحوه مطالعه مقالات برای تعیین عنوان مقاله

نحوه مطالعه مقالات برای تعیین عنوان مقاله

نحوه مطالعه مقالات برای تعیین عنوان مقاله

اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید بدانید شما نباید تمامی مطالب را مطاله کنید و نحوه خواندن مطالب برای تعیین عنوان مقاله اصول خاص خود را دارد .

چکیده مطلب یا Abstract   یکی از نکته هایی است که باید بدانید آن را مطالعه کنید . اگر میخواهید بدانید که آیا مقاله بدرد شما میخورد یا نه باید نحوه خواندن مقاله را مطالعه کنید مطلب هایی مانند جامعه آماری و نتایج بدست آمده در این گزینه به شما کمک خواهند کرد.

تعیین عنوان مقاله

برخی از اساتید راهنما از دانشجو می‌خواهند تا یک مدل مفهومی دقیقاً همانند مدل مفهومی مقاله بیس را استفاده کنند. این کار اشتباه نیست زیرا ممکن است کار تحقیقی موجود در مقاله بیس، در کشور دیگری انجام‌ گرفته باشد و ما بخواهیم آنرا در کشور خودمان انجام دهیم.

مطب پیشنهادی :
چاپ مقاله ISI | چاپ مقاله isi در کمترین زمان | چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

اما به‌هرحال بهتر است در انتخاب عنوان کمی خلاق‌تر باشیم حداقل می‌توانیم از مدل مفهومی دو یا سه مقاله استفاده کرده و مدل مفهومی جدیدی را ایجاد کنیم.

عنوان مقالات

در بین مقالاتی که برای مطالعه انتخاب کرده‌اید معمولاً مقالاتی یافت می‌شود که به عنوان شما نزدیک‌تر هستند. یا بهتر است بگوییم پس از مطالعه مقالات مختلف به این نتیجه می‌رسید که عنوانی را بر اساس چند تا از مقالاتی که مطالعه کرده‌اید انتخاب کنید و بین این مقالات نیز نهایتاً مقاله‌ای را انتخاب می‌کنید که همان مقاله بیس شما می‌شود و بیشترین تأثیر را در کار تحقیقی شما دارد.

مطب پیشنهادی :
معیارهای ISI مجلات و بهترین معیارهای ISI برای نمایه کردن مجله ها چیست ؟

فرضیات برای عنوان مقاله

درصورتی‌که جواب مثبت بود می‌توانید به دنبال مدل مفهومی و دیدن فرضیات باشید (البته توجه داشته باشید که برخلاف فرضیات که جزء اصلی یک تحقیق علمی- پژوهشی محسوب می‌شود، همه مقالات مدل مفهومی ندارند).

مورد بعدی این‌که برخلاف مقالات معتبر دنیا، اکثر مقالات داخلی در بخش چکیده خود بیشتر داستان‌سرایی می‌کنند تا ذکر مطالب کلی و مهم مقاله. چنین به نظر می‌رسد که این محققان فلسفه وجودی چکیده را هنوز درک نکرده‌اند. با مقایسه چند مقاله معتبر خارجی و چند مقاله داخلی و مقایسه آن‌ها، این گفته می‌تواند مورد تائید شما قرار گیرد.

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

مطب پیشنهادی :
نوشتن مقاله کنفرانسی معماری + نوشتن مقاله علمی و پژوهشی معماری

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

نظر (0)نظر ارسال کنید