نحوه نگارش انگیزه نامه تحصیلی یا Statement of Purpose

سپتامبر 09, 2019 (0) نظر , ,

نحوه نگارش انگیزه نامه تحصیلی یا Statement of Purpose | آسان مقاله مرکز مشاوره و انجام پایان نامه و مقاله در ایران . . . . . . . . . .

Statement of Purpose یا نحوه نگارش انگیزه نامه تحصیلی

Statement of Purpose یا نحوه نگارش انگیزه نامه تحصیلی

اولین قدم درخواست تحصیلی ، نحوه نگارش انگیزه نامه تحصیلی است ، نامه ای که میتواند زندگی یک فرد را تغییر دهد و برخی ها به آن نامه تعیین زندگی گویند در نامه انگیزه نامه تحصیلی فردی که درخواست تحصیلی برای تحصیل در یک دانشگاه معتبر را داده است باید انگیزه خود از تحصیل را بیان کند که به آن Statement of Purpose یا نحوه نگارش انگیزه نامه تحصیلی گویند . ما در این مطلب به برخی نکته ها برای نحوه نگارش این نامه پرداخته ایم با ما همراه باشید :

خودشناسی

شناخت خود از جمله مهمترین بخش های درخواست این نامه است ، خودشناسی بخشی است که میتواند تاثیری در نامه بگذارید که فرد خواننده متوجه اهداف شما باشد . هنگامی که به نقاط قوت و ضعف احتمالی خود واقف شوید می توانید اقدام به نوشتن انگیزه نامه تحصیلی Statement of Purpose نمایید.دلیل شما برای درس خواندن باید بتواند اول شما را قانع کند.

شروع به نگارش با معرفی

معرفی خود فرد نویسنده باید در نامه باشد شما چه کسی هستید  ، در چه سالی به دنیا آمدید و چند سال دارید ، ذوق های شما برای ادامه تحصیل چیست ، در پاراگراف اول که مشکل ترین قسمت نیز می باشد باید بتوانید در چند جمله خاص بودن خود را مشخص کنید. چرا از بین جمع کثیر داوطلبان باید انتخاب شوید؟ ویژگی منحصر به فرد شما چیست؟ با مقدمه ای کوتاه شروع کنید. با جمله ای خاص و تاثیرگذار داوران را ترغیب به خواندن مطلب نمایید.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

متن اصلی

پس از معرفی باید به سراغ متن اصلی بروید باید تمامی متن را به صورت یک رمان زیبا ولی واقعی در بیاورید متنی تاثیر گذار و آرام از ساختار جملات منطقی و قوی استفاده کنید. جزئیات رادر نظر بگیرید و به طور دقیق برنامه تحصیلی و آینده خود را شرح دهید. انگیزه نامه تحصیلی Statement of Purpose نباید پیچیده و گمراه کننده باشد. پیشنهاد می شود متن اصلی را با این ایده شروع کنید پاراگراف های بعدی باید با هدف تحصیلی درارتباط باشند.

معرفی با ذکر جزئیات دقیق

جزئیات را با دقت خاصی  بنویسید مانند :

  • رشته تحصیلی: در صورت عدم انطباق با رشته درخواستی، علت تغییر رشته و مهارت های کسب شده را بیان کنید.
  • تحقیقات گذشته شامل: مقاله، شرکت در پروژه موفق و زمینه پژوهش های تحقیقاتی.
  • برنامه کاری خود را برای زمان فراغت از تحصیل شرح دهید.

ویرایش نهایی

شاید نیاز به ترجمه پروژه و پروپوزال هم داشته باشید. از دوستان و یا افراد آگاه در این زمینه کمک بگیرید. نگارش انگیزه نامه تحصیلی Statement of Purpose در بیش از 3 صفحه توصیه نمی شود. در ویرایش نهایی موارد بی فایده و توضیحات اضافی را حذف کنید. فراموش نکنید این نامه باید ترجمه فارسی به انگلیسی شود که این نکته مهم تنها از عهده مترجم متخصص و با تجربه بر می آید.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

 

 

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

 

 

 

نظر (0)نظر ارسال کنید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.