تامسون رویترز چیست ؟ و آیا ISI همان تامسون رویترز است ؟

دسامبر 10, 2020 (0) نظر , , , ,

تامسون رویترز چیست ؟ و آیا ISI همان تامسون رویترز است ؟

تامسون رویترز چیست ؟ و آیا ISI همان تامسون رویترز است ؟

تامسون رویترز چیست ؟ و آیا ISI همان تامسون رویترز است ؟ :


شاید این سوال برای بسیاری از شما پیش امده باشد که چه تفاوتی بین ISI و تامسون رویترز وجود دارد؟


موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information) یا همان ISI برای اولین بار در سال 1960توسط اوگن گارفیلد تاسیس شد. این موسسه در سال 1992 توسط سازمان علمی و بهداشتی تامسون (Thomson Scientific & Healthcare) بدست آورده شد و با نام تامسون آی اس آی (Thomson ISI) شناخته شد. این موسسه تا سال 2016 بخشی از سازمان تجاری علمی و سرمایه فکری تامسون رویترز (Thomson Reuters) بود. زمانی که سازمان تجاری علمی و سرمایه فکری تامسون رویترز فروش رفت، نامش به کلریویت آنالیتیکز (Clarivate Analytics) تغییر یافت. پس در پاسخ به این سوال که آیا  ISIهمان تامسون رویترز است؟ باید بگوییم که بله همان هست.

آخرین نامی که امروزه در سال 2017 مکان نمایه سازی مجلات ISI است با نام کلریویت آنالیتیکز (Clarivate Analytics) شناخته می شود. ” The Master Journal List – Clarivate Analytics” در واقع بخشی از وبسایت تامسون رویترز است که در وبسایت دیگری با نام ” The Master Journal List”  آورده شده است و شامل همه ژورنالهای تحت پوشش وب آف ساینس می باشد. البته در هیچ کجای این وبسایت نیز به این موضوع اشاره نشده است که همگی این مجلات همان مجلاتی هستند که در نمایه سازی استفاده می شوند. با این وجود اگر شما می خواهید که اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید، می توانید فهرست مجلات 2016 موجود در نشریات شاخص استنادی (JCR) را بررسی بفرمایید. زیرا این یک فهرست رسمی از مجلات منتشر شده توسط تامسون رویترز در سال 2016 میلادی می باشد.

مطب پیشنهادی :
انواع مقالات علمی

 

موسسه ISI خدمات پایگاه داده کتابشناسی را ارائه می دهد. حوزه تخصصی این پایگاه داده، شاخص استنادی و تجزیه تحلیل آماری می باشد که سابقا گارفیلد در پایه گذاری آن پیشگام بوده است. این دیتابیس کتابشناسی، پایگاه داده های استنادی را نگهداری می کند که هزاران مجلات علمی را پوشش می دهند. این مجلات علمی، فهرست بالابلندی از شاخصهای به چاپ رسیده مانند شاخص استناد علوم (SCI)، شاخص استناد علوم انسانی و هنر (AHCI) و شاخص استناد علوم اجتماعی (SSCI) را شامل می شود. تمامی این شاخصها از طریق پایگاه داده وب آف ناولج (Web of Knowledge) در دسترس عموم قرار دارند. این پایگاه داده امکان تشخیص اینکه “کدام مقاله ها بیشتر استناددهی شده اند” و “چه کسی آنها را استناد داده است” را در اختیار پژوهشگران و محققان می گذارد. این پایگاه داده برخی مقیاسهایی را جهت ارزیابی ضریب تاثیر علمی مقالاتی که در آنجا نمایه شده اند را فراهم می آورد و با این کار احتمال افزایش ضریب تاثیر این مجلات را از طریق برجسته سازی و با کیفیت کردن هرچه بیشتر مقالات بالاتر می برد. برخی شواهد موجود نشان داده اند که چاپ شدن مقاله در این پایگاه داده می تواند تعداد استناد دهی مقاله را دوبرابر نماید.

مطب پیشنهادی :
ژورنال مناسب برای چاپ مقاله را چگونه انتخاب کنیم ؟

 

 

آسان مقاله بزرگترین سامانه اکسپت مقاله در ایران

ایزی تز بزرگترین مرکز مشاوره انجام رساله دکتری در ایران

پایان نامه من بزرگترین سامانه تخصصی مشاوره پایان نامه

تلفن مشاوره پایان نامه : 09199631325

تلفن مشاوره مقاله : 09353132500

 

 

نظر (0)نظر ارسال کنید

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.